Advert
Advert

BURSA CHP İL BAŞKANLIĞI TERÖRE KARŞI TEK YUMRUK OLDU

BURSA CHP İL BAŞKANLIĞI TERÖRE KARŞI TEK YUMRUK OLDU

 

Funda AVCI

CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, ilçe başkanları ve milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek yılbaşı gecesi İstanbul’da 39 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan terör saldırısını kınadı. Konuşmasına Fırat Kalkanı operasyonları kapsamında El-Bab’da ağır yaralanan Bursalı Uzman Çavuş Serdar Çetin'e acil şifalar dileyerek başlayan İl Başkanı Şadi Özdemir, 2016’nın acı olaylarla geçtiğini kaydetti. "Yeni yıl yeni bir başlangıç, yeni bir süreç ve umuttur” diyen Başkan Özdemir, “Yeni yıl bir anlamda eski yılın olumsuzluklarından arınmak ve yeni bir hayata adım atmaktır. Ama ülkemizde yaşanan bu acı, kâbusumuz oldu. Sanki Hıristiyan aleminin bir eylemiymiş, etkinliğiymiş gibi sunmaya çalışıyorlar. 2016’nın tüm yurttaşlarımız için acı bir yıl olduğunu hep birlikte biliyoruz. Yeni umutlarla güzel bir yıla başlamak için Türkiye'nin her ilinde vatandaşlarımız eğlenerek yeni umutlara yola çıkmışken İstanbul'da yaşanan terör olayı yerli yabancı tüm insanlarımızın hayatlarını karartmıştır" şeklinde konuştu.

O GÜN DE SÖYLEDİK…

7 Haziran seçimlerinin başkanlık oylaması haline getirildiğini ileri sürerek, "Adalet ve Kalkınma Partisi ve Sayın Cumhurbaşkanımız, başkanlık meselesini elde edemeyince ve yeniden bir seçim kararı almasıyla terör olayları ciddi bir boyuta tırmandı” diyen Özdemir, şöyle devam etti: "Ciddi anlamda terör örgütleri ayaklandı. Biz o gün de bugün de her zaman FETÖ terör örgütüne karşı hükümetimize gerekli uyarılarımızı yaptık. Ama hükümetimiz ne yazık ki bir dönem onlarla birlikte Cumhuriyetçi aydınlara tasfiye hareketini gerçekleştirdi. Bizim her türlü istihbarat bilgilerimizi FETÖ terör örgütünün eline verdi. Bugün istihbarat kaynaklı zafiyetlerden dolayı eylemlerle başbaşa kalıyoruz. Hükümet adeta terörist öldürerek, her eylemden sonra eylemi yapanı bulup yakalayarak terör eylemlerinden kurtulacağını sanıyor, oysaki yanılıyor. Hükümetin bu cani olayların içteki ve dıştaki gerekçelerini ortadan kaldırmak için çalışması gerektiğine inanıyoruz."

Ortak akılla teröre karşı dik durmalıyız

 

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a seslenen CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, "Koalisyon hükümeti yok, üstelik çok güçlü halk desteğiniz var. Buna rağmen ülkeyi getirdiğiniz yer parçalanma ve binlerce şehit verme noktasıdır. Bence bu yolun tek çıkışı vardır. Hep birlikte, siyasi görüşleri bir tarafa bırakıp, tek bir yumruk olarak ortak akıl üretip birlikte teröre karşı dik durmalıyız" dedi.

Hükümetin tek derdi başkanlık sitemi

İl Başkanı Şadi Özdemir’den sonra söz alan CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık da şunları söyledi: "Kaybettiklerimize, patlamalara bakarken, o sayıları art arda toplamak gerçekten çok büyük acı. Böyle bir gerçeğimiz var. Bu tabloyu inşallah ülkemiz bir daha görmez. Ama şu da bir gerçek; 15 yılda biz teröre çok can verdik. Biz ortak bir mücadele oluşturmaya bakarken hükümetin tek derdi başkanlık sitemine koşar adımlarla gitmek. Bunu da anlamış değiliz." 

CHP BURSA İL BAŞKANLIĞI CHP BURSA ŞADİ ÖZDEMİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500