Advert

Buram buram dostluk

Muş – İl Der’in Değirmenönü Spor Kompleksi’nde Raşit Zozik adına düzenlediği turnuvada Taşköprü futbol takımı erken havlu attı. Başkan Davut Taşköprü, turnuvaya iyi başladıklarını ancak telafisi olmayan hatalar yüzünden dördüncü haftada ligden koptuklarını söyledi.

Buram buram dostluk

Gökhan GÜNDOĞDU

‘agazete’ olarak takip ettiğimiz ve bu yıl 8.’si düzenlenen Raşit Zozik Futbol Turnuvası’na 24 takım katılmıştı. Halı saha futbol turnuvasının üçüncü haftasında şampiyonluktan kopan ancak hedeflerinde centilmenlik yatan Taşköprü futbol takımı başkanı Davut Taşköprü açıklamalarda bulundu. Taşköprü şöyle konuştu: "Bursa'da yaşayan Muşlu hemşerilerimizin, üniversitede okuyan öğrencilerine burs temini amacı ve birlik beraberliğimiz ile kardeşliğimizin daim olması için geleneksel hale getirilen futbol turnuvasına ilk kez katıldık. Takımımız dördüncü hafta sonunda şampiyonluktan koptu. Takımımızın şampiyonluktan uzaklaşmasına rağmen Muş'un Bursa’da yaşayan yiğit futbolcularından oluşan Ulus Gençlik ve Ungur Tekstil takımları turnuvada oynadıkları dört maçı da kazanarak şampiyonlukta iddialı duruma geçtiler. Ben bu takımda oynayan futbolcu kardeşlerim ve yöneticilerini canı gönülden kutluyor ve başarılar diliyorum. Ayrıca turnuvayı düzenleyen Muş-İl Der Başkanımız Veysi Tutku ve yönetimine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyor ve turnuvaya katılan takımlarımıza da başarılar diliyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak ve güney sınırımızda tehlike unsuru olan bölücü örgütler için gerçekleştirilen Barış Pınarı hareketinde başarıdan başarıya koşan kahraman askerlerimizin geçmişte olduğu gibi zaferle çıkacağına inanıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine de baş sağlığı diliyorum." 

TURNUVAYI ŞÖLENE ÇEVİRDİLER
Birbirinden heyecanlı ve zevkli müsabakaların yapıldığı ve profesyonel takımları gölgede bırakacak maçlara sahne olan turnuvanın dördüncü haftasında da geçtiğimiz hafta yaşadığımız şöleni andıran renkli görüntüler yaşandı. Kendisi de futbol oynayan Muş-İl Der Başkanı Veysi Tutku, dördüncü haftasını geride bıraktığımız turnuva için yaptığı konuşmada, "Öncelikli olarak turnuvamızda yer alan takımlarımızı çıkardıkları maçlarda, gösterdikleri performans ve centilmenlik çerçevesinde yaptıkları mücadeleler nedeniyle tebrik ediyor ve hepsine de başarılar diliyorum. Derneğimiz kuruluşundan bu yana başta hemşerilerimiz olmak üzere birçok kalıcı hizmetlere imza attı. Sünnet etkinliklerimiz, pikniklerimiz ve spor etkinlerimizin yanı sıra burs temininde de birçok hemşeri derneğini gölgede bırakacak etkinliklere imza attık. Derneğimiz herkese açık yeni kültür merkezinde hizmetlerine devam etmektedir. Muş’umuzun örf, adet, gelenek ve görenekleri ile kültürünü Bursa’da yaşatmamızda bizlere destek olan başta milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve siz değerli üyelerimiz ile hemşerilerimize şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.  Turnuvamızın kazasız belasız bitmesi dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500