Advert

Bundan böyle herkesin muhtarıyım

Son seçimde 1 oy farkla muhtar seçilen Erdoğan Uzun, "Artık hizmet zamanı... Bu saatten sonra ben oy veren vermeyen herkesin muhtarıyım" diyerek hizmet anlayışını ortaya koyuyor.

Bundan böyle herkesin muhtarıyım
Özkan YILDIRDIM
Mustafakemalpaşa İlçemizin Kadirçeşme Köyü’nün çiçeği burnunda, yeni muhtarı Sayın Erdoğan Uzun ile güzel, keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
•      Muhtarım manzarası, havası tabii güzellikleri ile Kadirçeşme Köyü gerçekten insanda değişik duygular uyandırıyor. Bizleri köyünüzde konuk ettiğiniz , ağırladığınız için öncelikle sizlere teşekkür etmek isteriz. Erdoğan Muhtarım sizi tanıyarak röportajımıza  başlayalım isterseniz.
 
HALKLA HEP İÇ İÇEYİM..
Köyümüze kadar gelip,   bizimle  röportaj yaptığınız için tabii öncelikle sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben Erdoğan Uzun. 1962 Kadirçeşme doğumluyum doğma büyüme bu köylüyüm. Meyvecilik, zeytincilik yaparak bugünlere kadar geldik. Evliyim bir kızım bir oğlum var. Kızım İstanbul'da üniversitede okuyor, oğlumda Uludağ Üniversitesi Tarım Makinaları bölümünü bitirdi. Muhtar olma fikri bir hevesti, arkadaşlarımla da oturdum konuştum danıştım mahallemize daha güzel hizmetler getirmekle ilgili aday oldum. Benimle  birlikte bir aday daha vardı muhtarlık seçiminde, kısmet böyleymiş 1 oy farkla muhtar oldum. Bu bağlamda bana oy veren vermeyen  Kadirçeşme Mahallesi sakinlerine teşekkür etmek istiyorum. Bu saatten sonra ben onların, herkesin   muhtarıyım.
 
•     Peki Muhtarım bu süreçte neler değişti?  Kadirçeşme'de ne gibi eksiklikleriniz  var?
 
ŞÜKÜRLER OLSUN HERŞEYİMİZ TAMAM..
Bizim şu anda mahallemizde hiçbir eksiğimiz yok, altyapıda bitti, üst yapıda bitti, foseptik çukurları hepsi bitti hepsi yenilendi. Eksik bırakmadık, hepsini hallettik, şükürler olsun. Hem Büyükşehir Belediyesi hem de Mustafakemalpaşa Belediyesi hep yanımızda bir mezarlık içi ile ilgili düzenlemeler var Büyükşehir Belediyesi'nden arkadaşlar onları da halledeceğiz dediler.
 
İLETİŞİMİMİZ ÇOK KUVVETLİ
 
•     Belediyeler ile iletişiminiz nasıl? Bursa Büyükşehir Belediyesi ile olsun Mustafakemalpaşa Belediyesi ile olsun nasıl aradığınızda ulaşabiliyor musunuz?
 
 
Hiçbir sıkıntı yok ulaşmak istediğimizde başkanlarımıza, daire başkanlarımıza ulaşabiliyoruz. İsteklerimizi, sıkıntılarımızı onlarla paylaşıyoruz anında müdahale ediyorlar geliyorlar, hallediyorlar.
 
•     Peki Muhtarım Kadirçeşme Köyü kaç hane? Kaç nüfusunuz var? Geçim kaynakları neler?  Bu konularla ilgili bizlere bilgi verir misiniz?
 
Köyümüz 55  hane, nüfus 100 civarı, geçim kaynakları olarak  zeytincilik çok, cevizde son zamanlarda artmaya başladı.
 
BURSA BÜYÜKŞEHİR VE MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜRLER
 
•    Muhtarım son olarak sizi kıl payı da olsa Muhtar olarak seçen Kadirçeşme Mahallesi sakinlerine neler söylemek istersiniz?
 
Dediğim gibi bana oy veren de vermeyen de bütün vatandaşlarıma saygılarımı sevgilerimi  iletmek istiyorum teşekkür ediyorum. Bundan sonra ben  herkesin muhtarıyım. Eksikliklerimizin, sıkıntılarımızın birçoğunu hallettik tamamladık. Bundan sonra da olabilecek durumlarla ilgili her zaman görev başındayız demek istiyorum son olarak başta Kadirçeşme Mahallesi sakinleri olmak üzere Mustafakemalpaşa’da yaşayan bütün insanlarımıza Bursa'da yaşayan bütün hemşerilerimize sağlık ,sıhhat, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.
 
BİZDEN DE BAŞARILAR
Bizi güzel bir şekilde ağırlayan Kadirçeşme Mahallesi Muhtarı Erdoğan Uzun'a ve röportajımıza vermiş olduğu desteklerden dolayı Köy İmamı Sayın Yakup Yıldırım'a bizler de çalışmalarında başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu da ayrıca eklemek istiyorum. 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500