Advert
Advert

BUMİAD bir kez daha 'Efe'lendi

BUMİAD bir kez daha 'Efe'lendi

 

Semih ŞAHİN

BUMİAD'ın 4. Olağan Genel Kurulunda tek aday olarak tekrar görev başına gelen Mehmet Orhan Efe, bir kez daha ipi göğüsledi. Mühendislik ve Mimarlık nosyonuna sahip işadamlarının bir araya gelerek kurduğu tek işadamı derneği olan Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği'nin (BUMİAD)4. Olağan Genel Kurul toplantısı BUMİAD sosyal tesislerinde yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen genel kurulun tek adayı olan BUMİAD'ın geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Orhan Efe, bir kez daha aynı göreve layık görüldü. Kendi tüzüğü itibariyle benzeri olmayan bu derneğin bir dönem daha yönetim görevini üstlenen Efe, amaçlarını ve hedeflerini de katılımcılarla paylaştı.

AMAÇ TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE IŞIK TUTMAK

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Orhan Efe, yönetim kurulu üyelerinin çoğunun bir önceki dönemdeki kişiler olduğunu dile getirdi. 66 üyesi olan derneği bu yıl 100 kişinin üzerine çıkarmayı hedeflediğini söyleyen Efe, "BUMİAD olarak önümüzde çok önemli hedeflerimiz var. BUMİAD Türkiye'de ve dünyada benzeri olmayan bir dernek. Derneğimizde hem iş adamı olma zorunluluğu var hem de mühendislik ve mimarlık disiplinlerinin birinden mezun olma zorunluluğu var. Gerek iş, gerekse mesleki açıdan deneyimlerin bir araya geldiği önemli bir sonuç ortaya çıkıyor. Bu noktada biz özellikle BUMİAD akademi ve BUMİAD stratejik araştırmalar enstitüsü ve birlik platformu kurma düşüncemiz var. Bu çerçeveden baktığımızda amacımız gerek toplumun, gerekse ülkenin ihtiyacı olan sosyal, siyasal, ekonomik, ticari ve teknolojik alanda araştırmalar yapmak. Bu noktada politikalar üretmek ve bunu gerek merkezi gerekse de yerel yönetimlerle paylaşarak Türkiye'nin gelecekte daha güçlü bir ülke olmasına yol açacak çalışmalar yapmak" dedi.

Zaman her şeyi gösterecek...

Ünlü işadamı ve aynı zamanda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Celal Beysel de BUMİAD'ın Olağan Genel Kuruluna katılan isimler arasındaydı. Gündeme dair merak edilen soruları cevaplandıran Celal Beysel, Trum'un göreve gelmesiyle beraber Türkiye'nin ve dünyanın genel durumu hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaştı. Amerika'nın yeni başkanına kavuşmasıyla birlikte Türkiye ABD ilişkileri hakkında değerlendirmeler yapan Beysel, "Amerika'nın Ortadoğuya bakış tarzından dolayı bir önceki yönetimle Türkiye'nin çok iyi anlaştığı söylenemez. Görevine yeni başlayan Donald Trump'un gelmiş olmasıyla bazı şeyler değişir mi diye soracak olursanız, bunun hakkında net bir cevap mümkün değil. Bunu biraz bekleyerek göreceğiz. Bazı kesimlerin Trump'un göre başlamasıyla Dolar'ın düşeceğine dair açıklamaları yer alıyor. Ben öyle düşünmüyorum. Dolar'ın ateşinin düşmesi tamamen ticarete bağlıdır. Ticarette kurallarını kendisi yazar, kendisi oynar. Bu yüzden dolayı dövizin değer kaybedeceğine şu anlık inanlardan değilim" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500