Advert

Bu trafo kalkmalı

Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, Özel İdare İlkokulu’nu ziyaret ederek okulun genel durumu hakkında bilgi aldı. Kaymakam Orhan, okul bahçesinde bulunan çocukların can güvenliğini tehdit eden trafonun kaldırılması için ellerinden geleni yapacağını söyledi.

Bu trafo kalkmalı

 

Gülin ÖZDEMİR
Alemdar Mahallesi’ndeki Osmangazi Özel İdare İlkokulu bahçesinde bulunan elektrik trafosunun nakli konusunu yerinde incelemek için bu eğitim yuvasını ziyaret eden Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, Okul Müdürü Ender Balta ve Mahalle Muhtarı Abdullah Akay’dan bilgi aldı.

Bahse konu trafonun okul bahçesi dışına deplase edilmesi için okul yakınındaki arsayı kamulaştıran Osmangazi Belediyesi’ne ve konuyu takip eden Okul Müdürü Ender Balta ve Mahalle Muhtarı Abdullah Akay’a teşekkür eden Kaymakam Orhan, elektrik trafosunun bir an önce taşınması için LİMAK Enerji ve TEDAŞ yetkilileri ile görüşeceğini ve hali hazırda eğitim için yetersiz kalan okul binasının yerine modern bir okul binasının bir an önce yapımı için gerekli gayreti hep birlikte göstereceklerini ifade etti. 

HAYIRLI HABER YAKIN
Öte yandan, okulun, prefabrikten kurtulup betonarme bir eğitim yuvasına kavuşması için çaba gösteren isimlerden biri de AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin… Bir hayır sahibini harekete geçirerek, mahallenin güzel bir eğitim ve öğretim yuvasına sahip olması için girişimlerde bulunan Esgin, inşallah yakında hayırlı bir haber vereceklerini dile getirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500