BURSA
Giriş Tarihi : 13-01-2020 08:32   Güncelleme : 13-01-2020 08:32

Bu kâbus bitmeli!

Özel İdare İlkokulu bahçesinde bulunan trafo öğrencilerin can güveliğini tehdit etmeye devam ediyor. Özel İdare İlkokulu Müdürü Ender Balta, Trafonun okul bahçesinin dışına deplase edilmesinin; okulumuz veli ve öğrencilerinin haklı tedirginliklerinin ortadan kaldıracağını söyledi.

Bu kâbus bitmeli!
Gülin ÖZDEMİR
Alemdar Mahallesi’ndeki Özel İdare İlkokulu bahçesinde bulunan anaokulunun hemen bitişiğindeki trafo velileri ve öğrencileri tedirgin ediyor. Osmangazi Belediyesi, bahse konu trafonun okul bahçesi dışına nakli için okul yakınındaki bir arsayı elektrik kurumuna devretse de bu trafo hala daha Özel İdare İlkokulu'nun kucağında pimi çekilmiş bomba… 
VELİLER DİKEN ÜSTÜNDE
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özel İdare İlkokulu Müdürü Ender Balta, velilerin bu konuda büyük tedirginlik yaşadığını söyledi. Balta, “Okulumuzun bahçesinde bulunan ve çocukların can güvenliğini tehdit eden trafo, okul bahçesinin dışına deplase edildiğinde velilerimizin ve öğrencilerimizin tedirginlikleri ortadan kalkacak” diye konuştu. Osmangazi Belediyesine ait iş makinelerinin söz konusu trafonun konulacağı arsada temizlik ve düzleştirme çalışmalarını yerinde inceleyen Okul Müdürü Ender Balta, bu durumun olumlu bir girişim olduğunu belirterek devamının geleceğinin ümidi ve beklentisi içerisinde olduğunu söyledi.