Advert

Bu gerçek her zaman böyle değildi

Yeni bir araştırmaya göre günümüzden 70 milyon yıl önce dünya kendi etrafında daha hızlı dönüyordu. Bu farklılık nedeniyle yeryüzünde bir gün 23 saat 30 dakikaya bir yıl ise 372 güne denk geliyordu.

Bu gerçek her zaman böyle değildi

Dünyanın her yerinde bir gün 24 saat, bir yıl ise 365 gün 6 saattir. ABD’de yayımlanan yeni bir araştırma bu gerçeğin her zaman böyle olmadığını iddia ediyor.

FOSİL İNCELENDİ

Amerikan Jeofizik Birliği’nin yaptığı araştırma geç kretase döneminde, yani günümüzden tam 70 milyon yıl önce günlerin daha kısa olduğu sonucuna ulaştı. 70 milyon öncesinden gelen bir yumuşakça fosiline ait kabukları inceleyen araştırmacılar ilginç bir sonuca ulaştı. Rudist istiridyelerinin kabuklarının günde bir katman kalınlaştığı gerçeğini göz önünde bulunduran araştırma ekibi lazerle 70 milyon yıllık fosilin katmanlarını saydı. Paleookyanus bilimi ve paleoiklimbilimi dergisinde yayımlanan araştırmada incelemeler sonucunda bir günün 23 saat 30 dakika ve bir yılın da 372 gün olduğunu tespit etti. Yumuşakçanın dokuz yıl yaşadığı ve sayım sonucu her yıla 372 kabuk düştüğü ifade edildi.(ntv.com)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500