Advert

BTSO, 80 BİN KİŞİYE EKMEK KAPISI AÇMAK İÇİN KOLLARI SIVADI KİM TUTAR SİZİ!

"Büyüyen Türkiye’nin kaderini karanlık odaklar değil, biz belirleyeceğiz" diyen BTSO Başkanı Burkay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı seferberlik çağrısına 80 bin kişilik istihdam oluşturarak destek vereceklerini söyledi.

BTSO, 80 BİN KİŞİYE EKMEK KAPISI AÇMAK İÇİN KOLLARI SIVADI KİM TUTAR SİZİ!

Semih ŞAHİN

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde başlatılan ‘İstihdam Seferberliği Buluşması’ BTSO’nun hizmet binasında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seferberlik çağrısının ardından atağa geçen BTSO, konuyla ilgili ilk toplantısını Vali İzzettin Küçük’ün de katılımıyla gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını yapan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, karanlık güçlerin bu ülkede emellerine ulaşamayacağını dile getirdi. Son 5 yılda Türkiye’nin ekonomik anlamda önemli büyümeler kat ettiğini söyleyen Başkan İbrahim Burkay, “Ülkemiz açısından çok zorlu ve kritik bir dönemi geride bıraktık. Başta FETÖ olmak üzere farklı kimliklerdeki terör örgütlerinin, Türkiye’nin birliğini bozmak ve hedeflerinden uzaklaştırmak için düzenlediği hain saldırılarla karşı karşıya kaldık. Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin iş dünyamız başta olmak üzere millet olarak basiretli duruşumuzla bütün oyunları bozacak güce sahip olduğumuzu da sergilemiş olduk. Yine aynı kararlı duruşla Türkiye’mizi hedeflerine ulaştıracak azme sahip olduğumuzu da tüm dünyaya göstermeye devam ediyoruz. Yapmış ve yapacak olduğumuz çalışmalarla ülkemize değer katmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 143 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştık. Yeni yıla da çok iyi bir başlangıçla girmiş olduk. Ülkemiz son 49 ayın ihracat artış rekorunu kırarken Bursa olarak yüzde 30’un üzerinde bir artış performansı yakalayarak öncü bir rol üstlenmeye devam ediyor. Son 5 yıldır Çin ve Katar’dan sonra en hızlı büyüyen 3. ekonomi arasında yer alıyoruz. Bu gurur tablosunun mimarı olan sizlere şahsım ve milletim adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ZAFERİN CEPHANESİ ÜRETİMDİR

Kamu ve özel sektör olarak iş birliği içerisinde yeni başarılara imza atacaklarını dile getiren Burkay, “Milli birlik ve beraberlik ruhu ile iç piyasadaki canlılığı artırma başarısını göstermeye çalışacağız. Hükümetimiz işverenlerimize yönelik önemli istihdam tekliflerini bir bir hayata geçiriyor. Özel sektör olarak bizlerin yeni bir sorumluluk üstlenmesi gerekiyor. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ülke olarak milli bir seferberlik ilan ettik. Tüm kentlerin ve kurumların dahil olacağı istihdam seferberliğine bizler de Sayın Valimiz İzzettin Küçük ile birlikte Bursa’yı hazırlıyoruz. Bursa özel sektör olarak yaklaşık 670 bin kişiye istihdam sağladı. Şimdi biraz daha fazla fedakârlık ve gayret gösterme zamanı. Hedefimiz seferberlik ruhu ile yıl sonuna kadar sizlerin gayretleri ve özverisi ile ilave 80 bin yeni istihdam oluşturmak. Bursa olarak Avrupa Birliği’nin altında kalan yüzde 7.8’lik işsizlik oranımızı yıl sonunda yüzde 6 seviyelerine indirmektir. Her zaman söylüyoruz. Zaferin cephanesi üretimdir. Bizler bir oldukça, omuz omuza verdikçe hiç kimse hedeflerimizin önüne engel olarak çıkamayacaktır. Türkiye’nin kaderini karanlık odaklar değil, bizler belirleyeceğiz. İş dünyası olarak daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz ve daha çok istihdam sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500