Advert

BOZA TADINDA BİRLİK RUHU

7. Geleneksel Dayanışma (Boza) Gecesi’nde bir araya gelen Bahri Turan ve Muzaffer Yalçın “Ortak amacımız birlik ve beraberliktir” dedi.

BOZA TADINDA BİRLİK RUHU

Abdullah ASLANTÜRK

Bursa’da gerçekleşen Bilecik Pazaryeri, Köyleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu 7. Geleneksek Dayanışma (Boza)Gecesi Bursa’da yoğun ilgi odağı oldu. Her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen gece de birlik ve beraberlik vurgulandı. Boza gecesinin açılışını yapan mehter takımı izleyicilerden büyük alkış aldı. Pazaryeri’nin milli içeceği olan boza, misafirlere ikram edilirken Dernek Başkanı Bahri Turan, ”Birlik ve beraberliğimizin yedincisini düzenliyoruz. Ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Biz demek ki 7 senedir doğru şeyleri yapmışız bugünde böyle bir şeye vesile olduğumuzdan dolayı mutlu ve gururluyuz. Yalnız üzüntülerimiz ve acılarımız sonsuz. Bugün toplanmamız eğlenceden çok acımızı içimize gömerek hissiyatı yaşayarak kendi aramızda bir ve beraber olduğumuzu herkese karşı diri olduğumuzu göstermektir. Böyle gecelerde bir olmamızda terör denen illete bir nebzede olsa karşı durduğumuzun ifadesidir. Bu nedenle buraya gelen ve gecemize sponsor olan herkese ve ilçe belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Milli içeceğimizdir

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın gecenin anlam ve önemini açıklayan konuşmasını yaparken şehitlerimizide unutmadı. Sözlerine devam eden Yalçın, ”El Bab operasyonunda 5 şehidimiz var. Tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Terörün yapmak istediği şey vatanı, milleti bölüp kardeşliğimize gölge düşürmektir. Ama biz bu oyuna millet olarak asla gelmeyeceğiz. Böyle günlerde her zaman birlikte olacağız. Dayanışmamızı her zaman gösterip dik bir şekilde ayakta duracağız. İnşallah bu zor günleride birlik ve beraberlik ile atlatacağız. Biz Pazaryeri’nden geliyoruz. Pazaryer’i Bursa’ya komşu bir ilçe bu yüzden ilçemiz en çok göçü Bursa’ya verdi. Yaklaşık 25 bin insanımız burada yaşıyor. Bu sene 7. Boza gecesini gerçekleştiriyoruz. Burada ki amacımız Pazaryeri ile Bursa arasında ki kardeşlik köprüsünü devam ettirmektir. Boza Pazaryeri’nin markasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ayran diyor. Bizde Pazaryerliler olarak milli içeceğimiz boza olarak görüyoruz. Boza sezonu Ekim aylarında başlar Nisan ayında havaların ısınmasıyla biter. İnşallah bu 7. gecenin 70. Gecesinide görmek istiyorum. Birlik ve beraberliğimiz her zaman daim olsun” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500