Advert

Bölücülere geçit vermeyin

AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50. İl Danışma Meclis Toplantısı’nda telefon ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilat mensuplarına seslendi: "Sağdan soldan, değişik yönlerden aramıza sızmak, bizi bölmek isteyenlere en ufak bir fırsat vermememiz gerekiyor. Tek millet, tek bayrak, tek vatan anlayışıyla bir olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölmek parçalamak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz."

 Bölücülere geçit vermeyin

Özlem ATAÇ
AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50. İl Danışma Meclis Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mehter takımının gösterisiyle başlayan toplantıya AK Parti milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda teşkilat üyesi katıldı. Danışma meclis toplantısında konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye çıkan Kandemir salondaki kalabalığa bir sürpriz yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı. Salonu dolduranlara seslenen Erdoğan, “Ana kademe kadın kolları, gençlik kolları tüm mensuplarını en kalbi duygularla selamlıyorum. Bursa Türkiye’de özellikle sanayi konusunda 5 büyük ilimizden bir tanesidir. Dolayısıyla Bursa’dan çıkacak ses Türkiye için önem arz etmektedir” dedi.  

TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN
2023 hedefleri içinde Bursa’nın şu anda bulunduğu yerden çok daha önemli bir yere tırmanmasının en büyük beklentileri olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Artık kongreler dönemine gidiyoruz. Şu anda il danışma meclislerimiz bu kongrelerimizin birer provası durumundadır. Bursa’daki salonu doldurmuş olmanız bu konudaki heyecanınızın en güçlü tarifidir. Artık bizim tek beklentimiz, sağdan soldan, değişik yönlerden aramıza sızmak, bizi bölmek isteyenlere en ufak bir fırsat vermememiz gerekiyor. Yapacağımız tek şey, tek millet, tek bayrak, tek vatan anlayışıyla bir olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölmek parçalamak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Bursa olarak hazır olduğunuza inanıyorum. Mahalle mahalle teşkilat olarak 2023’e çok daha güçlü bir şekilde yürüyeceğimize inanıyorum.”

BEN DEĞİL BİZİ ORTAYA KOYARSAK
“Cumhurbaşkanımızın sözünün üstüne söz söylemek olmaz” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ise AK Parti’nin dünyada yeni bir çağrının yeni bir dilin inşasında adım attığını belirterek, “Bizler kavramlara bakarken değerlendirirken siyaset yapma tarzımızı da ortaya koyarız. Türkiye’nin dört bir tarafında arkadaşlarımızın heyecanla canla başla hizmet verdiğini gördük. AK Parti, kimseyi öteki kılmadan herkesi kucaklayan gönlündeki sevdayla hareket etmektedir. Ben değil, bizi ortaya koyan bir kongre sürecini yürüteceğiz. Enerjimizi içeri doğru değil, dışarı doğru yönlendireceğiz. Çok badireler atlattık. Ama hepsini geride bıraktık. Türkiye’yi dünyaya örnek bir ülke olma haline getirme dönemine giriyoruz. Hep beraber el ele kol kola yürüyeceğiz. 18 yıllık birikimimizle yeni kapı aralayacağız. Gelecek nesillere muazzam eseri bırakacağız. İsimlerin önündeki sıfatların manası yok. Seneler geçtiğinde kimse hatırlamayacak. Bizim de ismimiz hatırlanmayacak. Yeni arkadaşların da takviyesiyle güzel çalışmalara imza atacağız. 2023’e kadar önümüzde pırıl pırıl bir 4 sene var” şeklinde konuştu.

BURSA TÜRKİYE'NİN LOKOMOTİFİ
Bursa’nın geleceğini şekillendirmek için yola çıkanların ilham aldığı bir şehir olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise “Bursa öncü ve girişimci ruhu ile Türkiye’nin lokomotifidir. Bursa'ya hizmet etmek için yola çıktık. 2002’den bugüne Türkiye’nin ortaya koyduğu çalışmalar nerelere geldiğimizin göstergesidir. Bir ülkenin kalkınması yerel yönetimlerinin başarısıyla mümkündür. Seçimlerde ne vaatlerde bulunduysak hepsinin arkasındayız. Tek tek projelerimizi tamamlıyoruz. Bizim Bursa’yı tüm dünyaya tanıtmak gibi bir derdimiz var. İşimiz çok sorumluluğumuz ağır. Birlik ve beraberliğimizi diri tuttuğumuz sürece kazanan hep Bursa olacaktır. Türkiye nerelerden nerelere geldiğini 17 yolda gördük” şeklinde konuştu. 

KIRMADAN DÖKMEDEN YOLA DEVAM
“AK Parti 81 milyonun partisidir” diyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da “AK Parti Türkiye mozaiğidir. Partide görev alan tüm teşkilatlar için önce milletim önce vatanım gelir. Rütbeler ve makamlar gelir geçer. Kadınlarımızla gençlerimizle mahalle teşkilatlarıyla belediye başkanlarımızla bakanlarımızla milletvekillerimizle durmadan dinlenmeden gece gündüz Bursa için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bunun neticesinde de AK Parti’nin bayrağını Bursa’da dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bu kutlu davaya emek vermiş herkese teşekkür ediyorum. Geçmişten bugüne partimizin davası için bir tuğla dahi koymuş herkesin önemi ve değeri vardır. Bizim teşkilatımızdaki dava arkadaşlarımızın tamamı Cumhurbaşkanımızın dava arkadaşı olmaktan büyük onur duymaktadır. Hiç kimseyi dışlamadan kırmadan dökmeden yolumuza devam edeceğiz. Hatta var ise kırık kalpleri tamir edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500