Advert

BKM’de İclal Aydın heyecanı

Ünlü oyuncu ve yazar İclal Aydın, BKM’de düzenlenen imza gününde hayranlarıyla buluştu. Güzel yazar sempatik tavırları ve güler yüzlülüğüyle dikkat çekerken, kitap imzalatmak için saatlerce sırada bekleyenlerin de mutluluğu gözden kaçmadı.

BKM’de İclal Aydın heyecanı

Özlem ATAÇ 

Bursa Kitap Merkezi’nde (BKM) gerçekleşen etkinlikte birçok farklı alanlarda başarılar elde etmiş ünlü oyuncu ve yazar İclal Aydın hayranlarıyla imza gününde buluştu. Bursa’da kitaplarını imzalatmak isteyen hayranları uzun kuyruklar oluşturdu. Uzun kuyruklar oluşturan okurlar Kalbimin Can Mayası, Üç Kız Kardeş, Unutursun, Hayat Güzeldir, Bir Cihan Kafes adlı kitapları Aydın’a imzalatmak için saatlerce sırada beklediler. Kitapları imzalatan okurlar hatıra fotoğrafı çektirerek güzel anı kaydettiler.

BENİM İÇİN EN GÜZEL BULUŞMA
Çok sayıda her yaştan hayranının katıldığı ve sosyal medyadan takipçilerinin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde güzel oyuncu sempatik tavırları ve güler yüzlülüğüyle dikkat çekti. Aydın, “BKM ile 3 yıldır planladığımız imza gününü nihayet bugün gerçekleştirdik. Dolayısıyla bu kadar büyük potansiyeli olan bir kitap evi içinde benim için çok güzel bir buluşma oldu. Bu tarz kültürel faaliyetlerin artmasını diliyorum. Hayatın can damarı bu tür aktiviteler olduğunu düşünüyorum. Bursa’ya geldiğim için çok mutluyum, bu sevgiden eksik kalmamak için daha sık geleceğim” değerlendirmesinde bulundu.

HAYATA YENİ BİR SOLUK
Kitap imzalatmaya gelenler çoğunlukla ‘Üç Kız Kardeş’ kitabının devamı olan ‘Kalbimin Can Mayası’ kitabını imzalattı. Kitap imzalatmaya gelen Elif Seven, “İclal Aydın’ın çok büyük hayranıyım. Kendisinin bütün kitaplarını okudum. Ülkemiz edebiyatına çokça değerli eserler verdi. Sayısız ödüllerinden hiç bahsetmiyorum bile. Şimdi yeni romanı ‘Kalbimin Can Mayası’ ile karşımızda. Önceki kitabı ‘Üç Kız Kardeş’in devamı niteliğinde bir kitap. Bu eserde, görünen ile görünmeyen o gizli bağı ortaya çıkardı. Geçmiş nesillerin bugüne uzanan yolunu okuyucuya göstererek yine kendi farkını ortaya koydu. Dili, duru okyanuslar gibi; anlatım tarzı, akıcı ve ruhun limanı olabilecek kadar da dinlendirici. Önyargılı olmadan okunması gereken, hayata yeni bir soluk kazandıran eserlerden biri olduğunu söyleyebiliriz” dedi. 

KALBİMİN CAN MAYASI NE ANLATIYOR?
Nedenini bilmeden peşine düştüğümüz duyguların, izini sürdüğümüz tutkuların, hapishanemiz olan korkuların bize bizden önceki nesilden kaldığına kanaat getirdim. Unutmamak, hatırlamak, birbirini tamamlamak için aslında. Dün, bugün ve yarın, bir neslin yolunda kesiştiğinde hikâyeler nasıl değişir? Belki de, Kiraz’ın Defne’ye söylediği gibi bir aynaya tutulur bütün hikâyeler: Büyürken, genç kız olurken fark ettim ki, benim annem de sen ve senin annen için öteki kadın. Annelerimize yaşatılan reddedilişin iki ucuyduk seninle. Rüçhan Hanım’ın ölüme giderken hüzünle baktığı bir aynayız biz. Birimiz aynanın sırrı, diğerimiz camıyız. Üç kız kardeş Türkan, Dönüş ve Derya’nın hikayesi, Ayvalık’ta kaldığı yerden, bağımsız kurgusu ve tanıdık karakterleriyle devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500