Advert

BİRLİK BERABERLİĞİN ZİRVE YAPTIĞI GECE GELENEK YİNE BOZULMADI

Meşeli Köyü sakinleri birlik ve beraberlik gecesi adı altında tam kadro bir araya geldi. Oyunlar oynandı, halaylar çekildi. Geleneksel hale getirilen gecede birlik ve beraberlik mesajları verildi.

BİRLİK BERABERLİĞİN ZİRVE YAPTIĞI GECE GELENEK YİNE BOZULMADI

 

Semih ŞAHİN

Artvin'in Şavşat İlçesine bağlı Meşeli Köyü'nün Bursa'da kurmuş olduğu Meşeli Köyü Yardımlaşma Sandığı, düzenlemiş olduğu gece de üyeleriyle bir araya geldi. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 8.'si düzenlenen 'Meşeli Köyü Birlik ve Beraberlik Dayanışma Gecesi'ne üyeler yoğun katılım gösterdi. Artvin, İstanbul, Adapazarı başta olmak üzere çeşitli illerden Bursa'ya gelerek geceye katılan hemşeriler İpek Düğün Salonu'nu hınca hınç doldurdu. Düzenlenen geceye yöresel sanatçılar ve sandığın halk oyunları ekibi de eşlik etti. Yemekler yenildi, oyunlar oynandı. Tadına doyulmayan eğlence gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Meşeli Köyü sandığına desteklerini bir an olsun esirgemeyen sponsorlara plaket takdim edildi.

KÖYLÜLERİMİZ BİZLERİ YÜREKTEN DESTEKLİYOR!

Siyasilerinde katılım gösterdiği gece de yapılan çalışmalardan bahseden Bursa Meşeli Köyü Sandığı Başkanı Soner Altun, üstü kapalı bir şekilde etkinliklerin devam edeceğinin müjdesini verdi. Sadece Bursa'daki hemşerilerine yönelik değil, Meşeli Köyü'ne de katkı sağlamak için çeşitli çalışmalar yapıldığının altını çizen Altun, "2004 yılından beri dernek zihniyetinde ve aynı ciddiyetle çalışmalarımız ve bu tür etkinliklerimiz devam ediyor. Sandığımız kurulduğu zaman bir yönetimi dahi yoktu. Zamanla kurumsallaşmaya başladık. Kendi aramızda bir yönetim oluşturduk. Köy ile olan bağlılığımız ve iş ilişkilerimiz ile ciddi sponsorlar edindik. Köylülerimiz de bizleri yürekten destekliyor. 8.'sini düzenlediğimiz Bursa Meşeli Köyü Birlik ve Beraberlik Dayanışma Gecesi üyelerimizden yine tam not aldı. Her düzenlediğimiz gece böyle renkli geçiyor. Köyümüzle alakalı hizmetlerimiz de var. Şu anki çalışmalarımız proje aşamasında. Proje aşamasında olan bir işlemi yapılmış kabul etmiyoruz.İşlemler bittikten sonra hemşerilerimize çeşitli müjdeler vereceğiz" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500