Advert

Bir şahlanış hareketi

Partileşme yolunda çalışmalarını sürdüren Şahlanış Hareketi Derneği geçtiğimiz hafta sonu Cumalıkızık Hilmi Bulan'ın yerinde bir toplantı düzenledi. 200 kişinin katıldığı bilgilendirme toplantısında parti olma yolunda atılacak adımlar masaya yatırıldı.

Bir şahlanış hareketi

Ufuk IRGAŞ

Genel Başkan Mehmet Mahmut Yıldız kahvaltılı bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada "Toplantımızı şereflendiren saygıdeğer Memleket sevdalıları Fedakar ve vefalı gönül dostları. Bu güzel kuruluş şehrinde, Osmanlı’nın ilk başkentinde, tarih kokan bu güzel mekânda sizinle olmaktan bahtiyarız. İyi ki varsınız ve bizimlesiniz. Memleketimiz ve milletimiz zor dönemlerden geçmekte. Böyle bir ortamda, vatan ve millet derdiyle dertlenerek, değerli zamanınızdan ve ailelerinizden fedakârlık ederek Şahlanış Hareketinin düzenlemiş olduğu istişare ve değerlendirme toplantısına katılım sağladığınız, toplantımızı şereflendirdiğiniz için hepinize minnettarız. Şahlanış Hareketi olarak, kuruluşumuzdan bu yana, kul hakkına girmeden, devlet malına göz dikmeden, zerre kirlenmeden bugünlere geldik Ne mutlu bize! 

Şahlanış Hareketi 1990’da tam bir siyasi parti yapılanmasıyla kurulmuş, tüzüğünü buna göre hazırlamıştır. Memleket yönetiminde sorumluluk üstlenmek hedefiyle; uygulayacağı yönetim esaslarını, bir parti programı biçiminde ortaya koymuştur. Şahlanış Hareketi, her ne kadar bir siyasi parti olmasa da tıpkı bir siyasi parti imiş gibi teşkilat kurmuş bir siyasi parti gibi yapılanmıştır.
Gerçek şudur: Mevcut muhalefet partileri alternatif olabilseydi, bugünkü iktidarın başta kalması zor olurdu.
“Alternatif nerededir? “derseniz, elbette ki cefakâr milletimizin bağrındadır ve çok geçmeden vatan sathında filizlenecek, boy verecektir. Şu an Türkiye bir siyasi partiler mezarlığı. Bazılarının yalnızca adı olan yüze yakın parti var. Bunlar, Türkiye’nin hiçbir meselesi hakkında fikir beyan etmeyen, hiçbir derdine derman olma kaygısı gütmeyen yapılanmalar. Statüleri siyasi parti olsa da hemen hiçbirinin, yaşayan ölüden öte bir değerleri yok. Bunlarla 2011 yılından bu yana onlarca kez görüştük, geniş değerlendirme toplantıları yaptık. Tek ses, tek nefes halinde memleketin, milletin istikbalinde sorumluluk almanın yollarını aradık. Olmadı, olamadı. 
Gördük ki millet kan ağlasa da bunlar hallerinden memnun. Umutsuzluğa asla kapılmadık. Çünkü bu milletin en zor zamanlarda bağrından nice cevherler çıkardığını biliyoruz. Biliyoruz ki bu millet yüreğine seslenenlere, alın terine, şahsiyetine hürmetkâr olanlara kollarını açmaya hazırdır. 

Bu yüzde attığımız her adımda BİZ dedik. Asla benlik davası gütmedik. Vatandaşa ferasetle yaklaştık. Onu anlamaya çalıştık. Dünya nimetlerinden feragat ettik. Fedakarlık yapmaktan kaçınmadık. Hak edenlerden sevgimizi esirgemedik; hasmımıza bile saygı göstermeye çalıştık. Eleştirdik; ama kırmadık, dökmedik. Kin ve nefrete kapılarımızı kapadık. Vatana ve millete sadakatle bağlı kaldık. Bizi sevenlere, sayanlara, bel bağlayanlara karşı vefasızlık etmedik. 
Bugün burada sizlerin huzurunda, bu vasıflarımızdan asla taviz vermeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bizim ne olduğumuza, gelecekte ne olacağımıza aziz milletimiz ve onların içinden aramıza teşrif eden sizlerin duygu ve düşünceleri ve elbette ki bu duygu ve düşünceleriniz istikametindeki çalışmalarınız, katkılarınız yol gösterici olacaktır. 

HİLMİ BULAN EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Kınalı Kar başta olmak üzere Küçük Ağa ve Kuruluş dizilerinin de çekimlerinin yapıldığı Bulanlar Konağında Şahlanış Hareketi Bursa İl Teşkilatı ve Genel Merkez yöneticileri ile çevre illerin temsilcilerini restoranın da  konuk eden Hilmi Bulan da buluşmada yaptığı konuşmada  "Saygıdeğer genel başkanım yardımcıları ve çevre İller ile Şahlanış hareketine gönül veren dava arkadaşlarım Bursa da ki evinize hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Geçmiş yıllarda DP Osmangazi İlçe başkanlığı görevi de yapmış bir dava adamı olarak Dernek statüsünde faaliyetlerini sürdüren Şahlanış Hareketi'nin vakit kaybetmeden Partileşmesini en çok arzu eden biriyim. Parti kuruluşu  için her  zaman bedenimi taşın altına koymaya her zaman hazırım Ben tekrardan Şahlanış Hareketine gönül verenleri canı gönülden kutluyor ve bir sonraki toplantının da burada yapılmasını öneriyorum" diye konuştu.  

KOYUNCU BEN DE VARIM DEDİ
Demokrat Parti eski Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Koyuncu da toplantı niteliği taşıyan kahvaltılı toplantıda "Yirmi yılı aşkın siyasetin içinde olan bir kardeşiniz olarak Hareketin bir an önce  parti olmasını  en çok isteyen biriyim" dedi.

ŞENOL'DAN DESTEK SÖZÜ
Toplantı mahiyeti taşıyan kahvaltıya Bursam Derneği Başkanı Nurettin Şenol ve kadın kolları yönetim kurulu da katıldı. Dernek başkanı Şenol buluşmada yaptığı konuşmada "Ben ve yönetim kurulum her ne kadar bir sivil toplum kuruluşu olsak da millet olarak bir şeylere dur dememiz gerektiğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500