GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-01-2020 08:19   Güncelleme : 09-01-2020 08:19

Bir restauranttan çok daha fazlası..

Kendinize, ailenize ya da çevrenizdeki dostlarınıza bir yemek ziyafetinde öte daha birçok güzelliği ve hizmeti sunma fırsatı sunan Şelale Yeşil Vadi Restaurant’ın sahibi ve işletmecisi Necdet Diler ile birçok konuyu ele aldığımız güzel, kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Bir restauranttan çok daha fazlası..
•       Öncelikle Necdet Bey, bizi bu güzel doğa harikası işletmenizde konuk ettiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Röportajımıza  sizi tanıyarak başlayalım isterseniz? Sonrasında da Şelale Yeşil Vadi Restaurant ile ilgili bizlere ve okuyucularımıza bilgiler verirseniz sevinirim?
 
ADRENALİN PARKIMIZDA MEVCUT
Elbette, memnuniyetle. Ben de sizlere bizlere böylesine güzel bir fırsat tanıdığınız için gazetenizde yer ayırdığınız için teşekkür etmek istiyorum. Ben Necdet Diler, 1968 doğumluyum. Bursa-Kestel, Burhaniye Mahallesi'nde yaşıyorum. Burada güzel bir mesire alanımız vardı, ayrıca bunun yanı sıra bir hayvan çiftliğimiz var, Burhaniye Mahallesi'nde Yeşil Vadi Diler Besi Çiftliği adında, burada  büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızı özel olarak kendi işletmeniz için beslemekteyiz, üretmekteyiz. Burada özel olarak beslemiş olduğumuz hayvanlarımızın, güzel ve lezzetli etlerini kendi işletmemizde insanlarımızla paylaşmak ve sunmak için bu 45.000 metrekareden ibaret olan mesire alanımızda neden  kendi işletmemizi kurmayalım diye düşündük ve böylelikle bu güzel mesire alanımızı hem de bu özel besi hayvanlarımızı müşterilerimize sunmak  düşüncesi ile bu güzel mekanı açtık. Yaklaşık 3 yıldır bu sektörün içerisindeyiz, fakat  restaurantımızın devreye girdiği  aşağı-yukarı 9 ay kadar oldu. Konuklarımız hem Kestel'den gelenler hem Bursa'dan gelenler hem de gelen geçen kişiler çok memnunlar. Tabii sadece restaurant  olmaması, bunun yanı sıra birçok hizmetinde olması insanlarımızın  güzel bir şekilde burada eğleniyor olmaları neticesinde ayrıca güzel bir sonuç  ortaya koymuş olduk.
 
 
SAFARİ TURLARIMIZ  ÇOK KEYİFLİ...
Bununla birlikte 1500 kişilik düğün salonumuz var, düğün salonumuzun  yemeğini de yine buradan karşılıyoruz. Alt tarafta yine mutfak tertibatımız var. Sadece tabii restaurant ve düğün salonu olarak değil ayrıca bunun yanı sıra adrenalin parkımızda bulunmakta bu adrenalin parkımızda,  zippline’nimiz var, dev salıncağımız mevcut ve bunun yanı sıra ATV turlarımızda var. Çocuklarımız için  trambolinimizin de olduğunu unutmadan eklemek isterim. Safari turlarımız ile burada bir Küreklidere Şelalesi’miz var oraya gidebiliyor isteyen konuklarımız, bir de yine  Gözede Köyünün orada bir gölet var oraları da çok güzel resmen bir doğa harikası. Kışın yine kar turları da yapabiliyoruz Uludağ-Yedigöller'e doğru elbette yolun ve kar yüksekliğinin izin vermesi durumunda, Göller Bölgesi’ne kadar gidebiliyoruz. Bu safari turlarımızda gelen konuklarımızdan çok güzel bir teveccüh görmekte, sabah kahvaltıdan sonra tura çıkan konuklarımıza elbette isteyenlere öğlen saatlerinden sonra öğle yemeği ya da sonrasında akşam yemeği de verebilmekteyiz. Anlayacağınız burada sadece bir kahvaltı yada öğle-akşam yemeği  konsepti değil ailelerimizin, konuklarımızın değerli kıymetli saatlerini dolu dolu geçirebilmeleri için düşünülmüş bir çok aktivitelerimiz bulunmakta.
 
BİZE HAS MENÜLER
 
•      Peki Necdet Bey bizlere  menülerinizle  ilgili bilgi verebilir misiniz?
Menülerimizin  çoğunluğu kendi ürünlerimizden meydana gelmekte, sucuklar kendimizin, etler yine kendi çiftliğimizden gelme ürünler, domates biber gibi ürünler yine  özel olarak çiftliğimizin  yanındaki bahçede üretmekteyiz oradan taze taze getiriyoruz.
 
ETLERİMİZ KENDİ ÇİFTLİĞİMİZDEN
Bizim en büyük özelliğimiz tamamen doğal olarak üretmiş olduğumuz etlerimizi konuklarımıza sunuyor olmak ve tabii ki bunun yanı sıra profesyonel bir hizmet anlayışı kaliteli ve uygun fiyatta bizim için çok önemli. Bu bağlamda biz de burada bunları sunmak istiyoruz. Hepsini bir arada bulunduruyoruz. Sonuçta bu anlattıklarımızdan bir ya da birkaçının olması yetmiyor biz bu hizmetin tamamını sunmuş  olmamız tabi bizi bu bağlamda diğer işletmelerden ayırıyor. Ayrıca Sabah serpme kahvaltımızda 20 çeşit kahvaltılık ürün bulunmakta. Burada gün boyu dopdolu bir hizmet anlayışı sunma çabasındayız. Bu hizmet anlayışının da gerçekten güzel bir teveccüh gördüğünü de ayrıca eklemek istiyorum konuklarımızdan. 
HERKESİ BEKLİYORUZ...
 
• Necdet Bey bizim sormak istediklerimiz merak edilenler bu kadar. Sizde son olarak neler eklemek istersiniz? Kestel'de, Bursa'da yaşayan ya da buralardan gelip geçen insanlarımıza ne gibi mesajlar vermek istersiniz?
Biz,  hem Kestel’de yaşayan insanlarımıza hem de Bursa'da yaşayan ve de buralardan yakınlardan  gelip geçen hem damak lezzeti arayanlara, hem de bunun yanı sıra gün boyu hem kendileri hem de çocuklarının eğlenebilecekleri güzel kaliteli zaman geçirebilecekleri bir yer, bir mekan, bir işletme olduğumuzu ayrıca hatırlatmak istiyorum. Dediğim gibi sadece burada damakları çatlatan lezzetlerimizle değil aynı zamanda parkımızda doğa ile iç içe doğa ile baş başa keyifli güzel heyecanlı aktiviteler eşliğinde zaman geçirmenin de çok moda olduğu günümüzde bütün herkesi mekanımıza davet ediyorum. Ve buradan bütün vatandaşlarıma, bütün insanlarımıza sağlık ,sıhhat afiyet ve esenlikler diliyorum. 
KESİNLİKLE MEMNUN KALACAKSINIZ..
Sadece bir kahvaltı ya da bunun yanı sıra öğle yemeği ya da akşam yemeğinin yanında çocuklarınızın ve kendinizin mükemmel bir zaman geçirebileceği, yeşillikler içerisindeki adrenalin parkı ile birlikte isteyenlere doğa turları fırsatları da sunan profesyonel ekibiyle hizmet vermekte olan, otopark sıkıntısı yaşanmayan bu güzel cennet köşesini bende gezmiş ve görmüş bir kişi olarak bütün lezzet severlere, doğa severlere, adrenalin  tutkunlarına herkese bu güzel mekanı bilhassa önermek istiyorum. Kesinlikle memnun kalacağınızı da ayrıca eklemek istiyorum.