Advert

Bin öğrenciye yardım eli

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliği yaparak her yıl olduğu gibi bu dönemde de eğitim gören ihtiyaç sahibi çocukların elinden tuttu.

Bin öğrenciye yardım eli

 

Hayır sahiplerinin bağışları ile okulların açıldığı ilk haftada; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki bin öğrenciye, eşofman takımı, kırtasiye çekleri dahil 100 bin TL'nin üzerinde okul desteği sağlandı. Hayır sahiplerinin bağışları ile mevcutta bulunan okul çantası, silgi, kalem ve defter gibi kırtasiye malzemelerinin yanı sıra her bir aileye, öğrenci fert sayısına göre 'Kırtasiye Çeki' verildi. Hayat Ağacı Derneği'ne, çocuklarının öğrenim belgelerini ibraz eden aileler, 60 ile 135 TL arasında değişen miktarlarda, masrafların yüzde 30'nu karşılayacak anlaşmalı bir alışveriş merkezinde eksiklerini tamamlamaya çalıştı. 
Diğer yandan iş adamı Erdoğan Bozatlı'nın Hayat Ağacı Derneği'ne bağışladığı eşofman takımları da ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edildi. Randevu günlerine göre, 'Kırtasiye Çeki' almak isteyen ailelere, cinsiyet ve beden numaralarına göre eşofman takımı verildi. Gıda yardımında olduğu gibi paketlemede de Sivas'taki alışveriş merkezlerinin poşetleri kullanıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500