Advert

Bilimp'le uzaktan çalış

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği koronavirüs nedeniyle birçok ülke sert önlemler almaya başladı. Çok sayıda uluslararası ya da ulusal şirket ve kurum da salgın nedeniyle çalışanlarını evlerine göndererek ‘uzaktan çalışma’ yoluna gidiyor.‘İletişim, belge ve süreç yönetimi yazılımı’ olan Bilimp, 1 Haziran 2020’ye kadar isteyen tüm şirket ve kurumlara ücretsiz…

Bilimp'le uzaktan çalış

Osman GÜRÇAY

Bilimp Genel Müdürü Osman Akın, tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgınının ekonomi üzerinde derin bir etki yarattığını kaydederek, birçok ülkede insanların süreci kaygı içerisinde izlediğini söyledi. İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğunu dile getiren Osman Akın, salgının etkili olduğu hemen her ülkede yönetimlerin virüsün bulaşıcı etkisini sınırlamak ve yayılımını kontrol etmek için hızlı ve köklü kararlar almak zorunda kaldıklarına dikkat çekti. Bu önlemlerin başında eğitim kurumlarının tatil edilmesi, geniş kitleleri bir araya getiren spor ve kültür gibi etkinliklerin iptal edilmesinin geldiğini anımsatan Osman Akın, “Salgın riskinin artma olasılığı ve çalışanların yaşadığı kaygılar nedeniyle birçok uluslararası şirket de personelini evden çalışmaya yönlendirmeye başladı. Türkiye’de henüz bu yönde yaygın bir yönelim olmasa da önümüzdeki günlerde bu yönde kararların yaygınlaşması olası gözüküyor” dedi.

1 HAZİRAN'A KADAR ÜCRETSİZ

Şirket olarak hem dünya hem de Türkiye’deki süreci yakından takip ettiklerini dile getiren Osman Akın, “Türk hükümetinin aldığı köklü kararlar yerinde ve önemli. Çin, İran ve İtalya gibi salgından ciddi anlamda etkilenen ülkelerin deneyimi ortada. Tüm dileğimiz koronavirüs salgınının Türkiye’de yaygınlaşmadan kontrol altına alınması ve sınırlandırılması yönünde. Bunun için hepimize bireysel ve kurumsal sorumluluklar düşüyor” diye konuştu. Üç ay içerisinde dünyayı saran salgının birçok şirket ve kurumu hazırlıksız yakaladığını ve zorunlu olarak çalışanların evlerine gönderilmesinin iş süreçlerini etkilediğini belirten Osman Akın, bu zorlu süreçte Türkiye’deki işletme ve kurumları destekleyebilmek için önemli bir karar aldıklarını, ‘iletişim, belge ve süreç yönetimi yazılımı’ olan Bilimp’i 1 Haziran 2020’ye kadar isteyen tüm şirket ve kurumlara ücretsiz olarak kullanıma açtıklarını söyledi.

İLETİŞİM... BELGE... SÜREÇ...

Bilimp yazılımı ve teknolojisinin bir şirket ya da kurumun iş sürecinde ‘iletişim, belge ve süreç yönetimiyle’ ilgili ihtiyaç duyduğu tüm araçları içerdiğini aktaran Osman Akın, şunları söyledi: “Eğer bir şirket çalışanlarını evlerine göndermek zorunda kalırsa ve personeliyle uzaktan çalışma yöntemine geçerse tüm iş ihtiyaçlarını Bilimp ile rahatlıkla karşılayabilir. Tüm çalışanlarıyla ve müşterileriyle Bilimp içerisindeki araçlarla anlık olarak iletişim kurabilir. Kurumsal epostaları yönetebilir, sosyal medya kolaylığında paylaşımlarda bulunabilir.Yine doküman, tablo ve yazı araçlarıyla işleriyle ilgili tüm belge süreçlerini organize edebilirler. Ayrıca Bilimp’in süreç yönetim araçlarıyla şirket görevlerini, bu görevlerin anlık takibini yapabilirler.”

ŞİFRELİ VE BULUT ALTYAPISIYLA

Bilimp’in güçlü şifreleme ve bulut teknolojisiyle şirketlerin kurumsal güvenlik altyapısıyla tüm süreçlerini çalışanlar nerede olursa olsun rahatlıkla yönetebileceklerini kaydeden Osman Akın, “Kurumlar, Bilimp mobil uyumluluk ve uygulama altyapısıyla çalışanlarıyla anlık olarak tüm iş görevlerini ve iletişimlerini sürdürebilirler” dedi. Bilimp yazılımının, güncel bir konu olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’yla ilgili süreçlerin yönetilmesine de uygun olduğunu kaydeden Osman Akın, “Arzu eden şirket ve kurumlarımız Bilimp içerisindeki KVKK uyumluluk asistanlarıyla yasal yükümlülüklerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirler; açık rıza ve aydınlatma metinlerini oluşturabilirler” diye konuştu.(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500