ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 14-06-2019 11:29   Güncelleme : 14-06-2019 11:29

Beter ol!

Osmangazi’de daha önceden çalıştığı yeri soyan hırsız ilk girişiminde tutuklanmıştı. Serbest kaldığı gün tekrar aynı iş yerini soymaya gelen hırsız bu sefer girmeye çalıştığı camın demir parmaklıklarında ayağından asılı kalınca tekrar yakalandı.

Beter ol!

Önceden atölyede çalışan 33 yaşındaki İ.A. iş yerini soyduğu sırada yakalanmış ve iş yeri sahiplerinin şikâyeti üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 10 gün ceza evinde yatan İ.A. tahliye olduğu gün tekrar atölyeye gelerek yan tarafta bulunan oto yıkamanın çatısını kullanarak atölyenin arada bulunan demir parmaklıklarını önce kesti. Sonrasında camları kırarak içeri girmeye çalıştı. Bu sırada 3 metre yükseklikte bulunan kırık camda ayağından asılı kalan İ.A. yaralanarak çığlık atmaya başladı. Genç adam bu esnada devriye görevi yapan Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından fark edildi. Bekçiler şüphelinin kaçmaması için önlem alıp takviye ekip istedi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken İ.A.'yı asılı kaldığı yerden çıkaran ekipler yaralı adamı ambulansa bindirerek Bursa Devlet Hastanesine kaldırdı. Dükkan sahibi Ertan Tüzen ise daha önceden elamanı olan ve psikolojik sorunları olduğu için sürekli evden kaçan şahsı görünce şok oldu. İsmail A.'nın evden kaçtığını ve annesinin sürekli oğlunu aradığını belirten Ertan Tüzen, annesini arayarak durumu bildirdi. 

ŞANS ESERİ YAKALADIK

Gazetecilerin sorularını cevaplayan iş yeri sahibi Ertan Tüzen, '' Daha önce de bizde çalıştığı zamanlar bizden habersiz gece dükkâna gelip çilingir çağırarak kapıyı açtırmış ve zaman zaman mal çalarak devam etmiş. Haberimiz yokken bir gece dükkâna geldiğimizde şans eseri yakaladık. 10 gün ceza evinde yattı, sonra çıktı geldi. Yeniden soymaya çalıştı. Fakat yine yakalandı” dedi. Tüzen eski çalışanı İ.A.'dan şikayetçi oldu. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan İ.A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. (İHA)