Advert

BESAŞ'ın en 'Çetin'i

BESAŞ'ın en 'Çetin'i

 

Erkan ŞEN

BESAŞ’ın düzenlediği ‘Doğal BESAŞ, Doğal İnsan’ isimli fotoğraf yarışmasının ödül töreni önceki gün Merinos AKKM'de düzenlendi. Yarışmanın profesyonel kategorisinde birinci olan eserin sahibi Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Çetin, çekmiş olduğu fotoğrafın hikayesini 'agazete'ye anlattı.

HER FOTOĞRAFIN HİKAYESİ VAR

Uzun yıllardır fotoğraf sanatıyla uğraştığını dile getiren Ahmet Çetin, "Ben Bursa'nın tarihi alanlarıyla ilgili fotoğraflar çekiyorum. Bu fotoğrafı çekerken de yarışma için çekmedim. Her fotoğrafın bir hikayesi vardır, bir şeyler anlatır size. Uzun süre önce çektim bu fotoğrafı, kar yağıyordu ve güzel kareler yakalamak için sokağa çıkmıştım. Yeşil Türbe yakınlarında çekim yaptığım sırada, karla kaplanmış merdivenleri gördüm. O merdivenlerden birinin çıkmasını bekliyordum, hoş bir kare yakalamak için yerimi de almıştım. Merdivenlerden hiç kimse çıkmadı, ancak merdivenlerin önünden geçen bir vatandaşın benim baktığım yöne bakmasıyla deklanşöre bastım ve bu güzel kare çıktı ortaya" açıklamasında bulundu.

Karda kışta BESAŞ

Çektiği fotoğraftaki vatandaşın elinde bulunan BESAŞ torbasının güzel bir rastlantı olduğuna dikkat çekerek açıklamalarına devam eden Çetin, "Yarışma için çekmedim bu fotoğrafı. Eski bir fotoğraf zaten. BESAŞ torbasının da farkında değildim, önemli olan o kareydi o an benim için. Sonra bu yarışmanın yapılacağını duydum ve bu fotoğrafımı yarışma kapsamında değerlendirmek istedim. Yarışma konusuna da birebir uyduğuna inanıyorum, çünkü karlı bir havada bile BESAŞ ailelere yapılan ekmekleri ulaştırabiliyor" ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500