BURSA
Giriş Tarihi : 13-02-2020 00:42   Güncelleme : 13-02-2020 00:42

Ben yok hepimiz varız

Hüseyin Akkuş’tan görevi devralan CHP’nin yeni İl Başkanı İsmet Karaca, “Bizim birbirimize karşı kazanacağımız bir zafer yok. Biz zafer kazanmadık. Bizim için yeni bir başlangıçtır bu. Partimizin başarılı olması için artık hep birlikte, bugünden itibaren ben yok, hepimiz varız” diyerek, birlik beraberlik mesajı verdi.

Ben yok hepimiz varız
Özlem ATAÇ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Teşkilatı’nın geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen kongresinde İl Başkanlığı’na seçilen İsmet Karaca, dün düzenlenen törenle görevi Hüseyin Akkuş’tan devraldı. İl Başkanlığı’ndaki devir teslim törenine Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Nilüfer Belediyesi eski Başkanı ve CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, ilçe başkanları ve İl Başkanlığı’na aday olan Erol Gülmez ile Güner Aklan ve partililer katıldı. Partililerin salona sığmadığı toplantıda konuşan İl eski Başkanı Hüseyin Akkuş, “Parti içi demokrasinin çok güzel bir şekilde sonucunu hep birlikte yaşıyoruz. Eğer biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak gelecekle ilgili bir hikaye yazacaksak, iktidar olmak zorundayız. İktidar olmanın tek yolunun da dayanışma, sevgi olduğununa inananlardanım. Bu yüzden bu seçim süresi içerisinde ve ilçelerde ortak bir dil oluşturmaya gayret ettik, bu dil de sevgi diliydi” dedi. 
 
“CHP İKTİDARINDA BULUŞMAK ÜZERE”
CHP’nin kendi iç demokrasisini geliştirdiği süre içerisinde Türkiye’ye de demokrasi vaat edeceğini bilenlerden olduğunu belirten Akkuş, şöyle devam etti: “Kendimi çok tartıştırmadım, arkadaşlarımızı da çok tartışılır hale getirmedim. Hepimizin içerisinde mutlaka ve mutlaka birbirleriyle paylaşmak istemediği düşünceleri ve duyguları vardı. Bunları anlamak zorundayız ki anladığımıza da eminim. Bu yüzden İsmet Başkanımıza ve arkadaşlarına 2 yıllık süre içerisinde tüm arkadaşlarım ve bizler geçmiş dönem yönetim kurulu üyeleri olarak başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında buluşmak üzere.”
 
“YAPMAMIZ GEREKEN KENETLENMEK”
Seçim sürecinin mahallelerde sandıkların kurulmasıyla başladığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca da “İlçe kongrelerimizi ve ardından il kongremizi tamamladık. Siyasi iklim çok güzeldi. İl kongremiz gerçekten bize yakışan bir kongre oldu. Bu kongre iki yılda bir yapmak zorunda olduğumuz bir kongre değildi, bu kongre iktidar kongresiydi. Bizim birbirimize karşı kazanacağımız bir zafer yok. Biz zafer kazanmadık. Bizim için yeni bir başlangıçtır bu. Partimizin başarılı olması için artık hep birlikte, bugünden itibaren ben yok, hepimiz varız. 38’nci İl Kongremiz Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında olacak. Bizim bunu başarabilecek gücümüz var. 30 bini aşkın üyemiz, 3 belediye başkanımız, 5 milletvekilimiz, 100 binlerce seçmenimiz, milyonun üzerinde tabanımız var. Tek yapacağımız, kenetleneceğiz. Bizim şu an çalışmaktan başka seçeneğimiz yok. Sürekli sahada olacağız. Sorunları kamuoyunun gündemine taşıyacağız. Bugüne dek emek veren tüm arkadaşlarımıza, Hüseyin Akkuş ve yönetimine, Şebip Karamollaoğlu’ndan bugüne tüm eski il başkanlarımıza, Zafer Yıldız Başkanımıza, Kemal Demirel’e teşekkür ediyorum” dedi.
 
KARACA’DAN ÇİÇEK
Konuşmaların ardından başkanlarla birlikte el kaldırarak birlik ve beraberlik görüntüsü veren İl Başkanı İsmet Karaca, yarın İl Başkanlığı’na aday olan Erol Gülmez, Güner Aklan ve Hüseyin Akkuş ile yemek yiyeceklerini belirtti. Karaca, geçmiş dönem İl Başkanı Hüseyin Akkuş’a çiçek ve plaket takdim etti.