Advert

Bedelini ödeyecekler!

BTSO’nun ev sahipliğinde iş dünyası ve STK’lar, askerimize yönelik İdlib’de gerçekleştirilen hain saldırıyı kınamak ve Bahar Kalkanı operasyonuna tam destek vermek için toplandı. Ortak açıklamayı okuyan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, “Bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir” dedi.

Bedelini ödeyecekler!

Özlem ATAÇ 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ev sahipliğinde iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib’de yürüttüğü ‘Bahar Kalkanı Harekatı’na destek vermek ve İdlib’de gerçekleştirilen hain saldırıya ilişkin ortak tepkimizi göstermek amacıyla toplandı. Toplantıya, il ve ilçe oda ve borsalarının yanı sıra iş dünyası kuruluşları, sendika temsilcileri, BTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, BTSO Yüksek İstişare Kurulu üyeleri katıldı. BTSO ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda ortak açıklamayı BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay okudu. İş dünyası temsilcileri olarak her zaman milletin ve devletin yanında durduklarını belirten Başkan Burkay, “Bizler her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında olduk. Üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya ilişkin ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanımızın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin” dedi. 

TEK YÜREK OLMALIYIZ
Askerlerimizin İdlib’te hem milli sınırlarımızı hem de mazlumları koruduğunu belirten Burkay, “Zira Suriye’de yaşanan ölümlere yüz binlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden toprağından sürülmesine dünya maalesef sessiz kalmıştır. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. Unutulmamalıdır ki ülkemizin milli güvenliği de sınırlarının ötesinde başlar. Türkiye, bölgenin huzura, istikrara ve barışa kavuşması için iradesini ortaya koymaktadır. Kahraman Mehmetçiğimiz sadece ülkemiz ve bulunduğumuz coğrafyanın değil, tüm dünyada güvenliğin temin edilmesi için canla başla mücadele içindedir. Uluslararası alanda da kritik öneme haiz olan bu operasyonu siyaset üstü olarak kabul etmeli ve tüm dinamiklerimizle kahraman ordumuzun arkasında tek ses tek yürek olmalıyız” değerlendirmesinde bulundu. 

SESSİZ KALMAMIZ BEKLENEMEZ
Rejim güçlerinin kahraman Mehmetçiklerimizi kalleşçe pusuya düşürdüğünü ifade eden Burkay, “Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insani ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk devleti ve ordusu, bugüne kadar Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtlarıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. ‘Bahar Kalkanı’ harekâtıyla da bu bedeli ödemeye başlamışlardır” ifadelerini kullandı. 

MİLLİ SAVUNMADA GÜÇLÜ ATILIM
“Ülkemizde de özellikle son dönemde, dışa bağımlılığın azaltılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, savunma sanayi alanında yerlileştirme ve millileştirme çalışmaları hızlanmıştır” diyen Burkay, şöyle devam etti: “Ülkemizin bu alanda kaydettiği gelişmeyi de 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuz doğrultusunda çok kıymetli buluyoruz. Milli savunma sanayine ilişkin başlatılan güçlü atılımın stratejik önemi bugün bir kez daha ortaya çıktı. Şükürler olsun ki Türkiye Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı’nda olduğu gibi Bahar Kalkanı Harekatı’nı da yerli ve milli silahlarıyla gerçekleştirmektedir. Biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. Şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Bursa iş dünyası temsilcilerimize ve tüm kent dinamiklerimize de milli bir şuurla her zorluk karşısında dayanışma içerisinde hareket ettikleri için şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenab-ı hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”
 

İŞTE DESTEK VEREN KURUMLAR
Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası, Bursa Ticaret Borsası, BESOB, Hak-İş, Memursen, TÜRKİŞ, KAMUSEN, Türkiye Ziraat Odaları Birliği İl Koordinatörlüğü, Türkiye Emekliler Derneği Bursa Şubesi, Türkiye Barolar Birliği-Bursa Barosu Başkanı, Gemlik Ticaret Borsası, Gemlik TSO, İnegöl TSO, İznik TSO, Karacabey Ticaret Borsası, Karacabey TSO, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası, M.K.Paşa TSO, Orhangazi TSO, Yenişehir Ticaret Borsası, Yenişehir Tso, Tobb Kadın Girşimciler Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TEKNOSAB, Bursa OSB, Nilüfer OSB, Demirtaş OSB, Kayapa OSB, Uludağ OSB, İnegöl OSB, Bursa Tekstil Boyahaneleri OSB, Deri İhtisas OSB, Kestel Organize Sanayi Bölgesi KOSAB, Yenişehir OSB, Hasanağa Organize Sanayi, Mustafa Kemalpaşa Mermerciler OSB, Barafakih Islah OSB, İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Osb, ASKON, ASRİAD, ANASİAD, ASİAD, BALKANTÜRKSİAD, BATISİAD, BEKSİAD, Birlik Vakfı, BOSİAD,BUSİAD, BTÇH, BUİKAD, BUMİAD, Bursa Kent Konseyi, BUSAT, BUYSAD, DOSABSİAD, GESİAD, ÇASİAD, İMSİAD, İYSİAD, KAL-DER BURSA, MADSİAD, Makine Üreticiler Birliği, MODSİAD, MÜSİAD Bursa, NİLSİAD, KARADENİZSİAD, RUMELİSİAD, Skal Klüp, TOSYÖV Bursa, TÜGİAD,TÜMSİAD, TÜRSAB, Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği, Uludağ Meyve Sebze Mamülleri İhracatçılar Birliği, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği, Uluslararası Rekabet Ve Teknoloji Birliği, BİHMED, Mimar Ve Mühendisler Grubu Bursa Şube, DEMSİAD(Doğalgaz, Enerji,Mekanik Müh. San.İşadamları Drn., Meyve Sebze Komisyoncular Derneği, Türk Veteriner Hekimler Birliği Bursa Şb. Bşk., Türkiye Noterler Birliği Bursa Noter Odası Bşk., Türk Eczacılar Birliği Bursa Eczacı Odası, TÜRMOB Bursa Temsilcisi, Bursa Yeminli M.M. Odası, Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği, Harita Kadastro Mühendisleri Odası. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500