Advert

Başvurular 5-12 Kasım’da

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası yaptığı açıklamada partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım 2018'de alınacağını bildirdi.

Başvurular 5-12 Kasım’da


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası yaptığı açıklamada partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım 2018'de alınacağını bildirdi. Çelik "MKYK'mızın kararıyla bütün seçim çevrelerinde partimiz adayların tespiti ve sıralamasında 'merkez yoklaması' usulünü uygulayacak" ifadelerini kullandı. Çelik ABD'nin yaptırımı kaldırma kararıyla ilgili ise "Cumhurbaşkanımızla, Başkan Trump arasındaki telefon görüşmesinde karara bağlanmıştır" dedi.

CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Cumhur ittifakı devam ediyor. Karşılıklı olarak bu konuda gösterdiğimiz önem açıktır. Gelinen noktada yerel seçimlerle ilgili formül bulunamamıştır. Daha önce de söyledik, herhangi bir siyasi meselede ortak tutum yürütememek Cumhur İttifakı'nın sona geldiği anlamına gelmiyor. Yerel seçimlerle ilgili olarak her parti ayrı girmeye karar vermiştir. (hurriyet.com.tr)

 

mkyk 5-12kasım merkez yoklaması ak parti ömer çelik cumhuriyet akadamik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500