Advert

Başkan Trump'ın 20 mil sözü var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile güvenli bölge mutabakatı konusunda yapılan çalışmalarla ilgili olarak, "Mutabakatın detaylandırılması gereken konular var" dedi. Bakan Çavuşoğlu, görüşmeler devam ederken ABD'nin teröristlere silah vermeye devam ettiğini belirterek, "ABD Başkanı Trump'ın güvenli bölge için 20 mil olması yönünde verdiği söz var" ifadesini kullandı.

Başkan Trump'ın 20 mil sözü var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile güvenli bölge mutabakatı konusunda yapılan çalışmalar ve yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
"ABD ile varılan mutabakatta henüz daha detaylandırılması gereken birçok konu var" diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "İHA'larımız bölgede uçuşlarına başladı. Burada amaç bir güvenli bölge oluşturulması. Amaç YPG ve PKK'lıların çıkarılması.
Biz, daha önceki gibi bir oyalamayı kabul etmeyeceğiz. ABD'nin oyalama taktikleri geçerli olmayacak.
Trump'ın 20 mil sözü var, YPG'nin çıkarılması gerekiyor. Kaldı ki bizim bu görüşmelerimiz devam ederken dahi ABD'nin YPG'ye silah yardımı sürüyor.

F-35 PROGRAMI
Türkiye'nin F-35 programından resmi olarak çıkarılması söz konusu değildir.
Karşılıklı anlayış çerçevesinde biz bu işleri yoluna koyabileceğimiz düşünüyoruz.
Aksi takdirde iki ülke karşılıklı adımlar atar ve iki ülke ilişkileri gerilir. Biz bu aşamada bunları konuşmak yerine var olan sorunları çözmeye odaklanıyoruz. (yenisafak.com)

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500