BURSA
Giriş Tarihi : 09-01-2020 13:45   Güncelleme : 09-01-2020 13:45

Basın toplumun temel taşlarından biridir

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. İnsanların sağlıklı ve güvenilir bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin kutsal bir görev üstlendiklerini belirten Özkan, “Objektif ve doğru habercilik anlayışı çerçevesinde, meslek ahlakına bağlı kalarak emek sarf eden ve büyük bir özveri içinde görevlerini yerine getiren basın camiasının, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.

Basın toplumun temel taşlarından biridir

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Özkan mesajında, gazetecilerin doğru ve tarafsız haberleriyle kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. İnsanların sağlıklı ve güvenilir bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin kutsal bir görev üstlendiklerini ifade eden Özkan, “Gece gündüz demeden halkın haber alma hakkı için fedakarca çalışan basın mensupları, insanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelmektedir. Bu anlamda basın mensupları mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Objektif ve doğru habercilik anlayışı çerçevesinde, meslek ahlakına bağlı kalarak emek sarf eden ve büyük bir özveri içinde görevlerini yerine getiren basın camiasının, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.

DOĞRU VE EKSİKSİZ BİLGİ
Basın mensuplarının karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiklerini dile getiren Özkan, şöyle devam etti: “Basınımız, toplumun temel taşlarından biridir. Gazeteciler, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgiyi almalarına olanak sağlamaktadır. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin gününü kutluyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.“