Advert

Bardağın Dolu Tarafını Görün

Gerçekleştirilen basın toplantısında gündemi değerlendiren AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cömez, CHP Osmangazi teşkilatının eleştirilerine, “Bardağın sürekli boş tarafından bakarsanız yapılan güzel şeyleri görmezsiniz”diyerek tepki gösterdi.

Bardağın Dolu Tarafını Görün

 

Erkan ŞEN

Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı, Grand Swisbell Hotel Çelik Palas’ta düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İlçe başkanlığının çalışmaları hakkında açıklamaların yapıldığıtoplantıda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve AK Parti Osmangazi İlçe BaşkanıUfuk Cömez, sorulan soruları samimiyetle yanıtladı. Alınan erken seçim kararının hayırlı olması dileğinde bulunarak konuşmasına başlayan AK Parti İlçe Başkanı Cömez, “Milli iradenin tecelli edeceği 24 Haziran 2018 tarihi yeni Türkiye’nin de miladı olacak” değerlendirmesinde bulundu.Göreve geldikten bu yanagece gündüz çalıştıklarını kaydeden Cömez, “Teşkilatımız omuzlarımıza ağır bir sorumluluk yükledi. Yüce Allah, bu sorumluluğun gereğini yapabilme kudretini bize nasip etsin. Genç ve dinamik kadromuzla partimizin misyonuna uygun çalışmalar gerçekleştirmek adına göreve başladık. 4 aylık çalışmalarımızı özetlemek gerekirse, ilk olarak sahada omuz omuza çalıştığımız mahalle başkanlarıyla yol haritamız üzerinde istişarelerde bulunduk. Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu, önceki dönem bakanlarımız, il başkanımız ve milletvekillerimizle çeşitli vesilelerle bir araya geldik. Yaptığı çalışmalarla ve projelerle Osmangazi’mize vizyon katan belediye başkanımız Mustafa Dündar’la güzel bir sinerji oluşturduk ki kendisiyle birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”şeklinde konuştu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da AK Parti İlçe teşkilatıyla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacağını ifade ettiğini belirten Cömez, “Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla, toplumun çeşitli kesimleriyle buluştuk. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve diğer önemli günlerde de etkinlikler yaptık. İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduk. Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın bursa programlarına yoğun bir şekilde katılım sağladık. Çalışmalarımızın karşılığını da üye sayısındaki artışla almış bulunmaktayız. Göreve geldiğimizde 92.572 olan üye sayımız 94.593'e ulaşmıştır” açıklamasını yaptı.

SANATTAN SPORA…

2004 senesinden bu yana Osmangazi'ye AKbelediyecilik damgası vurulduğuna dikkat çeken Cömez,“Kamu kurumları, Büyükşehir ve Osmangazi Belediyesi'nin birbiri ardına hayata geçirdiği projeler bu ilçede yaşamanın ayrıcalığını hissettiriyor. Ak belediyecilikle ortaya koyulan şehircilik vizyonu ile ‘Yeni Türkiye yolunda yeni Osmangazi’ hızla imar ediliyor. Osmangazi’miz 2004'ten bu yana adeta şantiye halinde. Ulaşımdan altyapıya, otoparklardan pazaryerlerine, meydanlardan kentsel dönüşüme, restorasyon çalışmalarından kültür-sanat ve spora, sosyal belediyecilikten çevre yatırımlarına kadar hemen her alanda ilçemizin çıtası yükselmekte” ifadelerini kullandı.

Belediyeciliğin kitabını AK Parti yazmıştır

Yaptıkları hizmetin karşılığını seçim sandıklarında aldıklarına vurgu yapan Cömez, açıklamasını kurduğu şu cümlelerle sonlandırdı: “Vatandaşlarımız, her seçimde Osmangazi'deki Ak belediyeciliğe güvenoyu veriyor. Osmangazi'yi işinin ehli kadrolara teslim ediyor. Bunca yapılan çalışmalara rağmen kalkmış birileri sırf muhalefet olsun diye eleştiriler getiriyor. Geçenlerde CHP Osmangazi ilçeyöneticileri bir basın toplantısı yaparak, akıllarınca Osmangazi Belediyesi'ni eleştirmişler. İbni Sina ne güzel söylemiş ‘Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir’ diye. Bardağın sürekli boş tarafından bakarsanız yapılan güzel şeyleri görmezsiniz tabi. Şunu herkes bilmeli ki Türkiye'de belediyeciliğin kitabını AK Parti yazmıştır. Belediyecilikteki başarısı AK Parti'yi açık ara iktidara getirmiştir. Osmangazi Belediyesi de hizmetleriyle medar-ı iftiharımızdır. Vatandaşlarımız da böyle düşünüyor, bunu da 24 Haziran’da hep birlikte göreceğiz. Cumhur ittifakı ile içerdeki ve dışarıdaki Türkiye düşmanlarına en güzel cevabı vereceğiz. Hiç kuşkumuz yok ki AK Parti olarak 24 Haziran'da yeni bir zafere daha imza atacağız. Genel seçimlerde Osmangazi Teşkilatı'na büyük görevler düşüyor. 2002'den bu yana her seçimde olduğu gibi 24 Haziran'da da yine tarih yazacağız. Başarı çıtasını bir kademe daha yukarı çıkarmak vazifemizdir. Bursa’mız ve ülkemiz için atılan her adımın, konulan her taşın bir ibadet olduğuna inanıyorum.”

Hep birlikte 2023’e

Her gün seçim olacak gibi hizmet etmeyi sürdürdüklerini ve vatandaşla buluşmanın kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise bardağın dolu tarafını gördüklerini ifade etti.“Seçime en hazır parti biziz” diyen Dündar, “İnşallah 24 Haziran seçimlerinden de teşkilat olarak başarıyaulaşacağız. Cumhur ittifakı Türkiye'yi 2023’e taşıyacak” dedi. Sorulan bir soruda eğlence açısından vatandaşın genellikle Nilüfer’i tercih ettiğinin öne sürülmesi üzerine Dündar, şu cevabı verdi: “Nilüfer’de eğlenceden başka bir şey yok.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500