Advert

BALAT KÂBUSU BİTTİ

Bursa istikametinden Balat’a, Balat’tan da kent merkezine geçişte büyük sıkıntılara neden olan karayolu kâbus olmaktan çıktı.

BALAT KÂBUSU BİTTİ

Semih ŞAHİN

Karayolu ağını A’dan Z’ye dokuyarak kesintisiz ulaşım için elinden geleni ardına koymayan Büyükşehir Belediyesi’nden yeni bir yatırım daha geldi. Şehir içi ulaşımda sola dönüşleri ve trafik lambalarını mümkün mertebe ortadan kaldırarak şehir içi trafik sıkıntısını gidermeye çalışan Büyükşehir Belediyesi, Mudanya-Bursa ve Bursa-Mudanya istikametinde dönüş yapmak isteyen sürücülerin işini kolaylaştıracak Balat Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi. Mudanya istikametinden gelip tekrar Mudanya’ya dönmek isteyen bir sürücü artık Emek Kavşağı’na uğramak zorunda kalmayacak. Aynı şekilde Bursa’dan Mudanya istikametine giderken geri dönmek isteyen bir sürücü de Bademli Kavşağı’na kadar giderek zaman harcamayacak. İki kavşağın ortasında yer alan ve Balat bölgesindeki trafiği rahatlatacak yol Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla açıldı. Açılış konuşması yaparak çalışmanın detayları hakkında bilgi veren Başkan Recep Altepe, yolun yapımında maddi desteği üstlenen Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’e teşekkürlerini sundu.

AMAÇ KESİNTİSİZ TRAFİK

Her geçen gün araç sayısının arttığını hatırlatan Başkan Altepe, trafiğin rahatlatılması için almış oldukları önlemleri de paylaşarak yapılan bu yatırımlar sayesinde Bursa’da trafik sorununun kalmayacağını ifade etti. Kesintisiz ulaşım için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Altepe, “Bursamızın ulaşılabilir bir kent olması, sağlıklı bir kent olması, ana arterlerimizde sola dönülmemesi için yapılan tadilatlarımız var. Bunlardan birini de Balat bölgesinde hayata geçirdik. Bursa istikametinden gelen insanlarımızın Balat bölgesinden Nilüfer’e geçmesi ve aynı zamanda bu bölgeden de Mudanya çıkışının sağlanması için güzel bir düzenleme oldu. Son 10 yılda şehirdeki dinamizm 4 kat arttı. Çevre yolunun yapılmasıyla birlikte 50 bin aracın bu yolu kullanması bile Bursa’ya yetmiyor. Bursa’da her ay ilave 6 bin araç trafiğe çıkıyor.  Bizler de kesintisiz ulaşım için çalışıyoruz. Bu anlamda sola dönüşleri ve trafik ışıklarını kaldırıyoruz. Bu projenin bitmesi 1 milyon 250 bin TL’ye mal oldu. Bu projenin yapılmasında bizlere yardımcı olan Hüseyin Özdilek de bunu karşılamaktan kaçınmadı. Başta Hüseyin Özdilek olmak üzere emeği geçen herkese ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum” diye konuştu.

Ağanın eli tutulmadı

Büyükşehir Belediyesi’nin talep ettiği yardımı geri çevirmeyerek yol yapımının giderlerini karşılayan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, “Böyle anlamlı ve trafiği rahatlatıcı bir projenin hizmete girmesi için gerekli maddi desteği yaptık. Bursa trafiğinin bir nebze de olsa rahatlaması için bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Aynı çalışmanın yolun karşı tarafında da yapılacağının bilgisini aldık. Onun da takibinde olacağız. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500