Advert

Bakan da isyan etti!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "10-15 liraya su, 70 liraya lahmacun' gibi vesaire şeyler var. Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Bakan da isyan etti!

 

Çeşme ve Bodrum gibi turizmin en gözde yerlerinde pahalı fiyatlar insanların cebini yakıyor.  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'da yapılan fırsatçılıklara kayıtsız kalmayarak, "Gazetelerde Bodrum ile ilgili üzülerek okuduğum '10-15 liraya su, 70 liraya lahmacun' gibi vesaire şeyler var. Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu. Bakan Ersoy gerekli eğitimin verilmemesi halinde ortalığın fırsatçılara kaldığına dikkat çekerek, "Eğer siz gerekli altyapıyı, eğitimi oluşturmazsanız, sistemi kurmazsanız ortalık fırsatçılara kalıyor." ifadelerine yer verdi.

 

TURİZMİN GELECEĞİNİ YİYORSUNUZ

Ersoy'un açıklaması şöyle; "Eğer siz gerekli altyapıyı, eğitimi oluşturmazsanız, sistemi kurmazsanız ortalık fırsatçılara kalıyor. O zaman bu turizmin geleceğini yiyorsunuz. Gerçekten turizme yatırım yapmak isteyen, burada iş sahibi olmak isteyen, sektör olarak görenleri sektör dışına itmiş oluyorsunuz. Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz. Bunlara konsantre olacağız. O zaman kişi başına turist gelirinde, harcamalarında artışı yavaş yavaş izlemeye başlayacağız. Beş yıl içinde hedeflerimize inşallah ulaşacağız"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500