Advert

Asansörler TÜYAP’ta yükselecek

21 – 24 Mart tarihlerinde 16. Uluslararası Asansör İstanbul’u, dört kıtadan 30 bin alıcı ziyaret edecek. Tüyap Beylikdüzü’nde düzenlenecek olan organizasyonda, Bursalı sektör firmaları da en yeni ürünlerini sergileyecek.

Asansörler TÜYAP’ta  yükselecek

Mass İletişim Danışmanlığı’nın haberine göre, AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) derlediği rakamlara göre şu anda dünya genelinde hizmet veren 15 milyon asansörün yaklaşık 500 bini Türkiye’de yer alırken, yine dünyada her yıl devreye giren 800 bin yeni asansörün de yüzde 5’i ülkemizde bulunuyor. Günde 50 milyon yolcu taşıyan Türk Asansör Sektörü’nde 3 bin civarında taahhüt firması faaliyet gösteriyor. Üretimin yüzde 75’ini yerli ve milli firmaların gerçekleştirdiği Türk asansör pazarında, yurt dışı sermayeli firmaların üretim payı ise yüzde 25. milyarlarca liralık üretim ve ticaret hacmine sahip asansör endüstrisindeki tüm yenilikler, Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuarda sergileniyor.

400 FİRMA KATILIYOR

Tarsus Turkey tarafından AYSAD’ın desteği ile düzenlenen ve dünyanın en büyük üç asansör fuarından birisi olan Asansör İstanbul, endüstri liderlerine 16. kez ev sahipliği yapıyor. Her fuarda olduğu gibi yine Almanya ve Çin pavilyonlarının bulunduğu Asansör İstanbul’a, İtalya, Hollanda, Finlandiya, İspanya, İsviçre, Lübnan, Mısır ve Rusya gibi 30 farklı ülkeden uluslararası markalar ile yerli büyük üreticilerin başı çektiği 400 firma katılıyor. Daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansörlerin sergileneceği fuara bu yıl Bursa’dan HKS Has Asansör, Prolift, Özbeşler Makina, Haspar Asansör ve Emay Metal katılıyor. Asansör İstanbul 2019’da, konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden yürüyen merdiven ve yollara kadar farklı kategorilerde en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler görücüye çıkıyor. Özellikle bu yıl ki buluşmada, katılımcıların birçoğu stantlarında paket asansörlere yer veriyor.

TİCARET ANLAŞMALARININ ADRESİ OLACAK

Tarsus Turkey Genel Müdür Yardımcısı Seda Bozkurt, 16. Asansör İstanbul Fuarı’nın, Türkiye, Balkanlar, BDT Ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarında eşsiz ticaret fırsatları sunacağını söyledi. Bozkurt, “Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nin, 6 salonunda birden 50 bin metrekare alanda düzenleyeceğimiz Asansör İstanbul, katılımcılarını yurt içi ve yurt dışından 30 bin profesyonel alıcı ve endüstri liderleri ile buluşturacak. Dünya asansör endüstrisinin şimdiden heyecanla beklediği fuarımız, her buluşmada olduğu gibi milyonlarca dolar değerinde yeni işbirliği ve ticaret anlaşmalarının adresi olacak” dedi. Dünyanın asansörcüsünü 21-24 Mart 2019 tarihlerinde bir araya getirecek olan 16. Uluslararası Asansör İstanbul hakkında detaylı bilgi için www.asansoristanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500