Advert

Ancak filmlerde olur dedirten olay!

Rusya'da akrabalarıyla birlikte bir parti sırasında fenalaşan 62 yaşındaki bir kadın öldüğü sanılarak morga kaldırıldı. Yaşlı kadının ölmediği anlaşılınca morgdan çıkarılarak yoğun bakıma konuldu. Daha sonra ise kadın 'soğuk' sebebiyle hayatını kaybetti.

Ancak filmlerde olur dedirten olay!

Rusya'nın Vasilyevka kentinde akrabalarıyla birlikte verdiği partide kendinden geçen kadın öldü sanılarak morga kaldırıldı. Morgda hareket edince ölmediği anlaşılan kadın, kaldırıldığı yoğun bakımda hipotermi nedeniyle can verdi. Vasilyevka kentinde akrabalarıyla birlikte verdiği partide alkol alan 62 yaşındaki yaşlı kadın aniden yere yığıldı. Evdekiler hemen ilk yardım ekiplerini aradı ancak olay yerine önce gelen polisler oldu ve yaşlı kadının öldüğünü duyurdu. Kimliği açıklanmayan yaşlı kadın eve gelen ambulansla morga kaldırıldı. Morgda kimlik kartı işlemi için çalışma yapan görevli, kadının hareket ettiğini fark etti. Yapılan kontrolde ölmediği anlaşılan kadın hemen yoğun bakıma alındı. Ancak yapılan müdahale yeterli olmadı. Kadının hipotermi (ani vücut ısı kaybı) nedeniyle can verdiği açıklandı. Olayın ardından ambulansı beklemeden kadın için 'öldü' diyen polis memuru hakkında soruşturma açıldı.

HİPOTERMİ NEDİR?

Hipotermi, vücut ısısının düşmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Özellikle soğuya maruz kalanlarda en çok görülen hipotermi hastalığı, el ve ayak parmaklarının, yüz burun ve kulak gibi organlarda, lokal donmalar sonucu tüm vücudun etkilenmesiyle ortaya çıkar. Hipotermi sonucu vücut ısısı 32-35 dereceye düşere, bilinç kaybı ve ölüm gerçekleşebilir.

Kendi kendine hareket eden morg kapısı dehşete düşürdü!

Sosyal medyada paylaşılan ve kısa sürede viral haline gelen morg videosu görenleri korkutuyor. Brezilya'da bir hastanenin morgunda çekilen görüntülerde, koridorda kendiliğinden yanıp sönen lambalar eşliğinde yavaş yavaş morgun kapısına ilerleyen polis, morgun önüne geldiğinde kapıdan gelen ses birden duruyor. 43 saniye boyunca yanıp sönen ışıklar ve kapının kendi kendine çarpma sesi, polisin morgun olduğu noktaya varmasıyla birlikte son buluyor.

Kaynak: Yenişafak

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500