Advert

AMERİKAN HİNDİSİ KADAR DEĞERİ YOK MU?

Halep'in düşmüş olduğu zor duruma kayıtsız kalmayarak Hayrat Vakfı'yla beraber 16 TIR insani yardım malzemesi gönderen Mustafa Dündar, "Amerika, Şükran Günleri'nde bir hindiyi affederek dünya gündemine oturur fakat dönüp hiç biri Suriye'deki bu drama ses çıkarmaz" dedi.

AMERİKAN HİNDİSİ  KADAR DEĞERİ YOK MU?

 

Semih ŞAHİN

Suriye'nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramına karşı Türkiye toptan seferber oldu. Hemen hemen her gün çeşitli illerden Halep için yardım TIR'ları kaldırılırken Osmangazi Belediyesi ve Hayrat Vakfı da bu duruma kayıtsız kalmadı. İnsani yardım malzemesi ve giyecek başta olmak üzere 16 TIR dolusu yardım malzemesini Hayrat Vakfı'yla beraber Halep'e gönderen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, diğer STK'ların ve devlet kurumlarının da bu konuda duyarlı olmaları gerektiğini dile getirdi. Batıyı eleştirerek konuşmasına başlayan Mustafa Dündar, Suriye'de yaşanan insanlık dramının Amerika'nın Şükran Günleri'nde affettiği bir hindi kadar düşünülmediğini vurguladı. Dündar, "Geçtiğimiz günlerde Amerika'da Şükran Günleri'nde bir hindinin affedilmesi ülke gündeminden uzun bir süre kalkmamıştır. Oradaki Hindi'yi affedip tüm dünyanın oraya odaklandığı bu konuda ne yazık ki orta doğuya dönüp bakmazlar. Oradaki katliama ses vermezler. Bu dramı Müslüman kardeşler olarak bizler yaşıyoruz" dedi.

Çanakkale'de beraberdik yine beraberiz

Yapılan yardımın tekrarlanacağını ve süreç bitene kadar Suriye'ye ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaklarını dile getiren Mustafa Dündar, yaşanan bu vahşete kimsenin sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı. Çanakkale Savaşı'nda onların Türkiye'ye verdiği desteğin aynısını kendilerinin vereceğini söyleyen Dündar, "Bu ihtiyaçlarla, bu soğuk günlerde karın altında kalan bu insanları, çocukları, yaşlıları, yaşamını kolaylaştıracak bir katkı koymak istedik. Çağdaş dünya, medeniyet ve çağdaşlığı kimseye bırakmaz. Herhangi bir yerde bir hayvanın katledilmesine, bir ağacın sökülmesine karşı çıkar fakat Suriye'de yaşanan bu insanlık dramını görmezden gelir. Çanakkale'de biz tüm Müslümanlarla beraberdik. Yüzyıl önce Çanakkale'nin soğuk sularına tüm Müslümanlar bir araya gelerek orada emperyalist güçleri denize attık. Çanakkale savaşlarında Halep ve Şam en çok şehit veren iller olmuştur. Onun için bizler de bugün o duyarlılıkla bu destekleri sağlıyoruz. Bizler desteğimizi bu şekilde yapıyoruz ve dualarımızı da oraya gönderiyoruz. Katkısı olan tüm kişi ve kurumlara teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Osmangazi Belediyesi Mustafa Dündar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500