Advert

Amatör profesyoneller

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Tayyare Kültür Merkezi'nde Bursa'da görevli muhtarların verdiği konser büyük beğeni topladı. Konseri izleyen davetliler ve müzik otoriteleri Muhtarların profesyonelleri kıskandıracak bir etkinliğe imza attıkları yorumları yaptılar.

Amatör profesyoneller

Gökhan GÜNDOĞDU/Mustafa TANITAN 

İki balkon ve büyük salonu tamamen dolduran davetlilerin ayakta alkışladığı program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
Mühürden Notaya’ temalı konserler serisinde sahneye çıkan ‘Muhtarlar Korosu’ seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle sanatseverlerden tam not aldı.

GÖNÜLLERE MÜZİKLE GİRMEK 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası eşliğinde sahneye çıkan ‘Muhtarlar Korosu’, Tayyare Kültür Merkezi’ni dolduran sanatseverlerin gönüllerini fethetti. Bursa’da ilk kez gerçekleştirilen ‘Muhtarlar Korosu’, Serkan Kiviz’in şefliğinde en güzel eserleri seslendirerek coşkulu görüntülere imza attı. Sanatseverler de konsere çok yoğun ilgi gösterdi. Bursa’daki muhtarları, mahalleleri dışında bambaşka bir platformda buluşturan konser, eğlenceli görüntülere sahne oldu.
‘Aşkın Kanunu’, ‘Veda Busesi’ ve ‘Dert ortağım benim’ gibi Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserleri solistler ve koro eşliğinde seslendirildi. Konser sonunda koronun performansı, müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500