Advert

Almanya’da Bursa rüzgârı

Almanya’da Bursa rüzgârı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursalı firmalar dünyanın en önemli fuar organizasyonlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Proje kapsamında son 5 yılda üyelerini 160’tan fazla fuar organizasyonuyla buluşturan BTSO ev tekstili sektörünün en önemli buluşmaları arasında gösterilen Heimtextil Fuarı’na 70 kişilik heyetle çıkarma yaptı. Küresel Fuar Acentesi Projesi ile bugüne kadar farklı coğrafyalarda düzenlenen fuarlara 6.000’den fazla BTSO üyesinin katıldığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Dünyanın en önemli buluşmalarına ev sahipliği yapan Almanya da bu kapsamda en fazla ziyaret ettiğimiz ülkeler arasında yer almaktadır. Son 5 yılda farklı coğrafyalarda düzenlenen 160 fuara 6.000’den fazla üyemizle katıldı. Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler kentimizin dış ticaretine büyük bir katkı sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

STANTLI KATILIM SAĞLADI

Almanya’nın finans merkezi olan Frankfurt’ta düzenlenen fuarın Bursalı firmalar için önemli fırsatlar sunduğunu belirten Başkan Burkay, “Bu önemli buluşmaya Türkiye’den 19 farklı şehirden 285 firmamız stantlı katılım sağladı. Bursa iş dünyası olarak 111 firmayla Türkiye’den fuara en fazla katılım sağlayan kent olduk. Bu da kentimizin sektördeki gücünü bir kez daha ortaya koydu. Firmalarımızın bu iş gezisinden önemli kazanımlar sağlayarak döneceğini ümit ediyor, üyelerimizi Küresel Fuar Acentesi’nin sunmuş olduğu avantajlardan faydalanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTIK

BTSO’nun öncülüğünde düzenlenen organizasyonun firmaların ev tekstili sektöründeki yeni trentleri görmeleri açısından oldukça faydalı olduğunu dile getiren BTSO heyet başkanı Ali Güzeldağ, “Fuara katılan firmalarımızı heyetimizle birlikte ziyaret ettik. Katılımcı firmalarımız yeni kreasyonlarını bu fuarda görücüye çıkardı. Gerek ürünlerimizin kalitesi gerekse de sunumuyla firmalarımız fuarda adeta gövde gösterisi yaptı. Bizlere bu önemli fuara katılım imkanı sunan Odamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Foto altı: 2

İbrahim Burkay

BTSO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500