Advert
Advert

ALMANYA TAMAM SIRA 'O SES'TE

Nilüfer Belediyesi Çok Sesli Korosu’yla birlikte Almanya’da katıldıkları ‘Grand Prix Of Nations Berlin 2017 Festivali'nden altın madalyayla dönen İpek Ildız ve Levent Uçar, sevilen yarışma programı ‘O Ses Türkiye’de de Bursa’yı başarıyla temsil ediyor; ikilinin hedefi şampiyonluk…

ALMANYA TAMAM SIRA 'O SES'TE

 

Semih ŞAHİN

TV8’de yayınlanan ve ilgiyle izlenen ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında gösterdikleri eşsiz performanslarla rakiplerini bir bir geride bırakan İpek Ildız-Levent Uçar ikilisi, başarılarına başarı eklemeye devam ediyor. Bir yandan ‘O Ses Türkiye’nin sempatik ve yakışıklı jürisi Murat Boz’un takımında yoğun bir çalışma temposuyla finale doğru koşar adım yol alan İpek Ildız ve Levent Uçar, bir yandan da Nilüfer Belediyesi Çok Sesli Korosu’yla birlikte geçtiğimiz hafta Almanya’nın başkenti Berlin’de katıldıkları ‘Grand Prix Of Nations Berlin 2017 Festivali'nde Türkiye’yi, Bursa’yı ve Nilüfer’i başarıyla temsil ederek, ‘folklorik’ kategoride altın madalyanın sahibi oldu. 15 ülkeden 30 koronun katıldığı yarışmada elde ettikleri başarıyı ‘O Ses Türkiye’ sahnesinde de elde etmeyi hedefleyen İpek Ildız ve Levent Uçar, agazete’ye rakiplerini korkutacak açıklamalar yaptı. Müziksiz bir hayat düşünemeyeceklerini ifade eden ikili, "Almanya tamam, sırada ‘O Ses Türkiye’ var" dedi.

Üstün performans ‘altın’la taçlandı

Almanya'da yaşadıklarını kısaca özetleyen Levent Uçar, "‘Grand Prix Of Nations Berlin 2017 Festivali’ için Nilüfer Belediyesi Çok Sesli Korosu’yla birlikte ekip olarak Berlin'e gittik. Dünyanın bütün ülkelerinden katılım vardı. Bu yarışmada hem ülkemizi hem de Bursa'yı başarıyla temsil ederek üstün bir performans gösterdik ve altın madalyayla ülkemize döndük" dedi.

 Çok büyük beklentilerimiz yoktu ama…

 'O Ses Türkiye' serüvenlerinden bahseden İpek Ildız ise büyük beklentilerle değil, sadece yarışma ortamını görmek için katıldıklarını söyledi. Murat Boz'un takımında yoğun bir tempoyla çalışarak bu noktaya geldiklerini ve daha da ilerleyeceklerine inandığını kaydeden İpek Ildız, "Yarışmanın bizlere popülerlik anlamında daha hızlı katkı sağlayabileceğini düşündüğümüz için gittik. Büyük hedeflerle, büyük beklentilerle gitmedik. Giderken ödülün ne olduğuna dair tek bir bilgimiz bile yoktu. Bu kadar ilerleyebileceğimizi de tahmin etmiyorduk fakat 5 turu geride bıraktık. 'O Ses Türkiye'den de güzel bir sonuçla dönmek istiyoruz ama aksi bir durumu da başarısızlık olarak görmüyoruz. Orası bir platform ve biz de o havayı solumak için oradayız" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500