Advert

Aliye Şahin Korosu gönüllere dokunuyor

Bursa’da 8 yıldır verdikleri konserlerle adından söz ettiren ve Aşık Veysel, Karacaoğlan, Neşet Ertaş gibi üstatların yolundan giden Aliye Şahin Türk Halk Müziği korosu yüreklerini ortaya koyarak halkın gönül tellerini titretmeye devam ediyor.

Aliye Şahin Korosu  gönüllere dokunuyor

 

Özlem ATAÇ  
 Türk Halk Müziği Korosu kurucusu olan Aliye Şahin, “Koromuz 8 yıldır Bursa’da büyük konserlerle halkımızla buluşmaya devam ediyor. Kendi koromuzu kurduğumuzda koronun elemanları koromuza bu adı layık gördü. Kalıcılığımızı logomuzla destekledik. Biz koromuzu sadece koro olarak değil, bir aile olarak gördük ve faaliyetlerimizi öyle yaptık. Büyük seyirci kitlesine sahibiz. Çalışmalarımıza her yerde devam ettik. Sesimizi duyurmak için metrolarda saz çaldık türküler söyledik. İnsanlara kendi özümüz olan türküleri sevdirmeye çalıştık. Her sene konserlerimize devam ederken huzurevleriyle, derneklerle ve TV programlarıyla destekledik. Ne kadar çok insana ulaşırsak o kadar başarılı oluruz” ifadelerini kullandı.
USTALARDAN YOLA ÇIKTIK
“Biz yaptığımız konserlerle halkımızı da türkülerimize dahil ederek onlara tam bir şölen yaşatmayı başarmaya çalışıyoruz” diyen Şahin “Bizim konserlerimiz sıradan konser programı gibi değil gelen halkı da içine alan bir konser oluyor. Konserden ayrılan seyirci çok mutlu olarak ayrılıyor ve bu mutluluklarını bizle paylaşıyorlar. Sıradanlığın dışına çıkan bir koronun şefi olarak beni çok ama çok mutlu ediyor. Koromuzun elemanlarının verdiği emekler öyle büyük ki bunu tarif etmek imkansız. Başarımıza başarı katarak yolumuza devam ediyoruz. Ve bunu gönüllü olarak yapıyoruz. Sazlarımız kendi yetiştirdiğimiz kişilerden oluşuyor. Tıpkı koromuzdaki elemanlar gibi. Hiçbir şey beklemeksizin yüreğimizi koyarak bu işi yapıyoruz. Başarımızın sırrı işini severek yapmak. Türküleri sadece söyleyerek değil yaşatarak dinletmektir. Bizim soyumuz Yunus Emre’den, Pir Sultan’dan, Karacaoğlan’dan, Aşık Veysel’den, Mahsuni’den, Neşet Ertaş’tan geliyor” diyerek, hep birlikte buna sahip çıkacaklarını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500