Advert

Alemdar Kan Verdi

Kızılay’ın gezici kan bağış aracı Alemdar Mahallesi’ndeydi. İlginin yüksek olmasının umut verici olduğunu söyleyen mahalle muhtarı Akay, “Yarın bizim de kana ihtiyacımız olabilir” diyerek vatandaşın duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Alemdar Kan Verdi

 

Erkan ŞEN

Kızılay’ın ‘Kan Bağışı Hayat Kurtarır’ projesine bir destek de Alemdar Mahallesi’nden geldi. Vatandaşın ilgisinden memnun olduklarını ifade ederek gazetemize açıklamalarda bulunan mahalle muhtarı Abdullah Akay, mahalle sakinlerinin bağış otobüsü önünde uzun kuyruklar oluşturduğunu dile getirdi. 

HASSAS OLMAK LAZIM

Türk Kızılayı'nın yapmış olduğu etkinliklere Alemdar mahallesi muhtarlığı olarak her zaman katılım sağladıklarını ifade eden Akay, “Böyle güzel bir projede Kızılay Bursa şubesinin bizlere vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederiz. Daha önceki dönemlerde ilgi çok daha yüksekti. Vatandaşlarımızın bu konuda hassas olması gerekiyor çünkü bu hafife alınacak bir durum değil. Yarın bizim de kana ihtiyacımız olabilir, halk bunu düşünerek hareket etmeli” değerlendirmesinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500