Advert

Alacağımız isabetli kararlar bölgeyi rahatlatacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, baş başa görüşme öncesi kısa bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Burada atacağımız adım alacağımız isabetli kararlar bölgeyi de ülkelerimizi de rahatlatacaktır'' derken, Rusya lideri Putin ise, ''Gelişmelerin Türkiye ve Rusya ilişkilerini zedelememesi için Suriye konusunda tüm alanları ele almamız gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

Alacağımız isabetli kararlar bölgeyi rahatlatacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da baş başa görüşmeleri öncesi kısa birer açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şöyle konuştu: ''Bölgede sıkıntı büyük. Biliyorum ki şu anda dünyanın gözü burada. Bugün burada atacağımız adım alacağımız isabetli kararlar bölgeyi de ülkelerimizi de rahatlatacaktır. Türkiye-Rusya ilişkilerinin tavan yaptığı bir dönemi yaşıyoruz.''

PUTİN: SURİYE ORDUSUNUN CİDDİ KAYIPLARI VAR

Putin ise, ''Suriye'de hayatını kaybeden Türk askerleri için başsağlığı diliyorum. Hiçbir kimse Suriye askerleri dahil olmak üzere orada Türk askerlerinin bulunduğunu bilmiyorlardı. Suriye ordusunun gerçekten ciddi kayıpları var. Tüm bunlardan dolayı bu olayın bir daha tekrarlanmaması, Türk Rus ilişkilerine zarar vermemesi için görüşmelere devam etmemizde fayda var. Gelişmelerin Türkiye ve Rusya ilişkilerini zedelememesi için Suriye konusunda tüm alanları ele almamız gerekiyor'' ifadelerini kullandı. (ntv.com)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500