Advert

Aile sıcaklığındaki çiftliğiniz

Bir Müslüman kurban bayramından önce kurbanını temin etme ve bayramda kesiminde neler bekler? Temiz bir çiftlik. Başka, güzel besili kurbanlıklar. Daha başka, kesimin usta kasaplar tarafından icra edilmesi, kurban etlerinin parçalanması, yerine göre işlenmesi, daha daha başka, araçlarıyla kesime gelen insanların araçlarını güvenli bir şekilde park edebilmesi ve elbette çiftliğin bir köşesinde soğuk hava deposunun bulunması. Evet bunların hepsi ve dahasını veren bir çiftlik var Bursa’da... Hem de hemen Demirtaş yakınlarında.

Aile sıcaklığındaki çiftliğiniz

Özkan YILDIRIM

Bursa’da kurbanlık dendiğinde akla gelen ilk işletmelerden olan Fatih Aile Kasabı ve Demirtaş Fatih Aile Besi Çiftliği’nin kurucusu ve işletmecisi Fatih Görür ile bu bağlamda  keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

İNSAN BAŞKA NE İSTER?

  •    Fatih Bey öncelikle  bizlere  Fatih Aile Kasabı ve  Demirtaş Fatih Aile Besi Çiftliği’nin geçmişten bugünlere uzanan sürecini tanıtır  mısınız?

Elbette, memnuniyetle  bu sektörde çalışmalarımız  1996 yılına dek uzanmaktadır. İlk zamanlarda kasap olarak hizmet verirken  sonrasında ,”Demirtaş Fatih Aile Besi Çiftliği” adı altında  son 10 yıldır  Demirtaş mevki Baraj yolunda hizmet   vermekteyiz. İlk zamanlarda sadece küçük baş hayvan besiciliği yapılırken sonrasında büyük baş hayvan besiciliğine de başladık.  Demirtaş'taki bu besi çiftliğimiz de kurbanlık hayvan ve adaklık satışlarında  vatandaşlarımızın canlı hayvan ihtiyaçlarını karşıladığımız gibi, İncirli Caddesi üzerindeki  kasabımızdan da halkımızın yıl boyu kırmızı et ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Bu bağlamda bizleri başta Yıldırım İlçesinde yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere bütün Bursalılar tanır diyebilirim.

KURBANLIKLARIMIZ KENDİ BESİLERİMİZDİR

Ayrıca sadece Kurban bayramına özgü besi çiftliğimizin içerisindeki kesimhanede kurbanlarını bizden temin eden Vatandaşlarımızın kurbanlarının  kesilip parçalanması ve paketlenmesi konusunda da yardımcı olmaktayız. Uzun yıllardır halkımızın kurban vecibelerini yerine getirmesi bakımından on binlerce kurbanın kesimi  çiftliğimizde gerçekleşmiştir, bu senede aynı şekilde güven , hijyen ve kaliteden ödün vermeksizin sürdürdüğümüz  hizmetlerimizle   tanışmaları için vatandaşlarımızı Demirtaş Mevkii,  Baraj yolundaki çiftliğimize gelip kurbanlarını seçmeye davet ediyorum. Bayramın birinci günü ve sonraki günlerde verilen sıralara göre kurbanlıkların kesimi her  zamanki gibi başlayacaktır. Kesim sürecinde buraya gelen dostlarımıza elimizden geldiğince kolaylıklar sağlamak hedefinde olduğumuz gibi ikramlarımızda olacaktır. Tamda İşletmemizin isminin  içerisinde de geçtiği gibi “AİLE” ortamını bizler  bayram günlerinde kesim sürecinde  bütün bizleri seven dostlarımızla  burada yaşamaktayız.

KURBANLIK SATIŞLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

  •  Peki Fatih  Bey bizlere bu seneki  büyük baş kurban hisselerinin fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?

Büyükbaş kurbanlıklarımızın  hisse  fiyatları  2.200 TL ile 2.600 TL arasında değişim göstermektedir. Çiftliğimizde  kesimini gerçekleştirdiğimiz kurbanlıkların    kesildikten sonra  parçalanması ve paketlenmesi konusunda titizlikle halkımıza yardımcı olduğumuzu da son olarak tekrardan eklemek istiyorum. Bu amaçla çiftliğimizde soğuk hava depomuzda mevcuttur. Hayvanlarımız kendi besimiz olduğundan ,  ilgi ve alaka olarak ta en güzel şekilde bakıldığından çok güzel ve  besilidirler.Mezbaha kısmımızda  geçtiğimiz sene yenileme yaptık. Bu sene de yine çiftliğimizde yaptığımız çalışmayla  orta bölgelere beton attırdık, bu bağlamda meydanımız genişledi. Her geçen sene değişiklikler, yenileme çalışmaları yapıyoruz. Amaç burada elbette hizmette insanlarımıza en iyisini sunma çabasıdır. Bu tür geliştirme çalışmalarımız inşallah ileriki yıllarda da sürecektir. İnsanlarımızın uzun yıllardan beri bizim hem Kasap dükkanımızdaki hem de buradaki çiftliğimizde vermiş olduğumuz hizmetlerden dolayı oldukça memnun olduklarını söyleyebilirim.  Bunun kanıtı da her sene hem büyükbaş hayvan sayısında hem de küçükbaş hayvan sayısında adetlerimizin istikrarlı bir şekilde artmasıdır. Bu da bu bağlamda bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir  elbette ama  standartlarımızdan taviz vermeksizin çalışmalarımız sürecektir. Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlarımız sağ olsunlar teveccüh göstererek büyükbaş kurbanlık  hisselerini alarak ön sıralarda kendilerine  yer edinmeye çalışıyorlar. Onlara buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Burada kesinlikle bizden kurbanlık alanlarla yada hisse alanlarla geçen onlarca yıllık samimiyetimiz göz önünde olduğundan sıcak bir iletişim sağladığımızı söyleyebilirim , onlar kesinlikle bizim müşterimiz değiller. Burada bayram sabahı gelen aileler kesime iştirak ettikleri gibi yine ekimiz tarafından hazırlanan ekmek arası ikramlıklarımızı kendileriyle paylaşıyoruz. Bu gördüğünüz meydana bayram sabahı bir çok güneşlik getirerek gölgelik bir alan olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Daha önceki yıllarda gelen  konuklarımızın araçlarını park etmeleri hususunda sıkıntılar yaşandığını gözlemleyerek, hemen çiftliğimizin yanında güvenli bir şekilde park edecekleri otopark oluşturduk. Araçlar bayram sabahı ve diğer zamanlarda çiftlik içerisine girmiyorlar böylelikle giren ve çıkanlar göz önünde bulundurduğumuzda  kesinlikle sıkıntı yaşanmıyor.  Diyerek sözlerini tamamladı.

GÜVENİN ADRESİYİZ

Çeyrek asra yakındır güven esaslı çalışmalarıyla  kırmızı et sektöründe   Bursa’da adından oldukça fazla söz ettirmiş olan Fatih Aile Kasabı ve aynı zamanda Demirtaş Fatih Aile Besi Çiftliği’nin kurucusu ve işletmecisi Sayın Fatih Görür’e,  Fatih Beyin değerli babası Sayın Şaban Görür’e ve  birbirinden becerikli 65 kişilik kasap ekibine  başarılar diliyor ve bütün Bursalıları kurban besiciliği ve kesim hizmetlerinde güvenin adresi olan Demirtaş Fatih Aile Besi Çiftliği’ne giderek özel olarak beslenen bu güzel kurbanlıkları görmeden kurban almamalarını özellikle tavsiye ediyorum.

---Öncelikle şimdiden bütün Vatandaşlarımızın gelecek Kurban bayramlarını kutluyorum. Bizler Fatih Aile Kasabı ve Fatih Besi Çiftliği olarak çiftliğimizde bayram namazından sonra kesim işlemlerine başlayacağız görevli usta Kasaplarımız ve diğer  hizmetleri sunan alanlarında uzman ve profesyonelleşmiş 60 kişilik kadromuzla hizmet   vereceğiz Bu bağlamda da elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.  Diyerek sözlerini tamamladı.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:

DEMİRTAŞ AİLE BESİ ÇİFTLİĞİ

DEMİRTAŞ MEVKİİ BARAJ YOLU AVDANCIK KÖY AYRIMI 

GSM:0 530 875 44 16

OSMANGAZİ/BURSA

 

FATİH AİLE KASABI

HACISEYFETTİN MAHALLESİ

İNCİRLİ CADDESİ  NO:143/A

TEL: 0 224 328 78 43

YILDIRIM /BURSA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500