Advert

ACİLE ULAŞ‘AMA’MAK

Çekirge Devlet Hastanesi önündeki kavşakta yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle vatandaşlar ve ambulanslar acile ve polikliniklere ulaşmakta güçlük yaşıyor.

ACİLE ULAŞ‘AMA’MAK

 

Fatma ASLAN KUNDAKCI

Bursa’da her gün binlerce kişinin kullandığı Çekirge Devlet Hastanesi önündeki kavşakta yaşanan trafik sorunu bir türlü çözülemiyor. Bursa’nın ana arterlerinden biri olan ve Nilüfer ile Osmangazi’nin bağlantı noktası konumundaki Dikkaldırım Caddesi’nin trafiğine bir de hastaneye ulaşmaya çalışanların yoğunluğu eklenince iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Özellikle hayat kurtarmak için zamanla yarışan 112 Acil Servis ambulanslarının hastaneye 50 metre kala tıkanan yolda çaresiz kalmaları hastaların hayatlarını tehlikeye sokuyor. 

TRAFİK IŞIĞI DA ÇÖZEMEDİ

Kavşağa yerleştirilen trafik ışıkları da soruna çözüm olmadı. Yaşanan keşmekeşi sonlandırmak için bu kez lambalar sürekli yanıp sönen uyarı ışıklarına çevrildi. Ancak araç sayısının artması ile kent trafiğinin her geçen gün daha da yoğunlaşması ve Dikkaldırım yolunun Sırameşeler yoluna alternatif güzergah olarak kullanılmaya başlanması sonucunda söz konusu kavşakta neredeyse 7*24 sıkışıklık yaşanmaya başladı. Vatandaşlar, yetkililerden, kendileri için ‘acil’ önem taşıyan bu kavşağın bir an önce düzenlenerek özellikle hastane ulaşımı öncelikli bir yapıya kavuşturulmasını istiyor.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500