Advert

84 KAT DÜŞTÜLER

ABD'de 100 katlı bir gökdelende 6 kişi asansörde 84 kat aşağı düştü. 95'inci kattan 11'inci kata çakılan asansördeki yolculara hiçbir şey olmadı.

84 KAT DÜŞTÜLER

Amerika Birleşik Devletleri'nin Chicago kentinde ilginç bir olay yaşandı. Bir gökdelende asansörün içinde kalan ve 84 kat aşağı düşen 6 kişi burnu bile kanamadan kurtuldu. Dünyanın en büyük gökdelenleri arasında yer alan 100 katlı John Hancock Center'ın 95'inci katından 6 kişi asansöre bindi. 95'inci kattan 84'üncü kata ineceklerdi.

ÖLECEĞİMİZE İNANDIM

Asansörü taşıyan iplerden biri koptu, bir anda hızlandı. O an içindeki herkes öleceğini düşündü. Ancak hızlı bir şekilde inen asansör 11'inci katta bir anda durdu. Yolculardan biri o anı şöyle anlattı; "Kesinlikle öleceğimize inandım. Hızlı bir şekilde yere çakılacağımızı düşünürken asansör bir anda durdu ve 'clack clack' diye bir ses duyduk"

Daha sonra ABD itfaiyesi çağrıldı. Asansör, 11 'inci katta asılı kalmıştı. Kapı seviyesinde olmadığı için kurtarma ekipleri duvarı kırarak asansörün içinde kalanları kurtardı. Kurtarma operasyonu yaklaşık 3 saat sürdü. 6 yolcunun arasında hamile bir kadın da bulunuyordu. Yolculardan 2'sinin Yeni Zelandalı, 2'sinin de Meksikalı olduğu kaydedildi. Chicago İtfaiye Şefi Patrick Maloney, "Çok sevindiler. Saatlerce içerde kaldıktan sonra itfaiyenin iyi bir iş çıkardığını söylediler" dedi. 

Kaynak: Yenişafak

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500