Advert

65+'ya Yıldırım eli

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlar ve ihtiyaç sahiplerine destek olan Yıldırım Belediyesi, hayırseverler ile gerçekleştirdiği dayanışma hareketiyle hazırlanan gıda kolilerini evlere teslim ediyor.

65+'ya Yıldırım eli

Dünyayı sarsan ve Türkiye’de de etkisi hissedilen koronavirüs nedeniyle ülke çapında tedbirler alınırken, sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlar için başlatılan destek çalışmalarına Yıldırım Belediyesi’nden bir katkı daha geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan ilçe sakinlerine sıcak yemek desteğinde bulunan Yıldırım Belediyesi, hayırseverler ile oluşturduğu dayanışma iklimi ile ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalmaya devam ediyor. Rutin hizmetlerinde ihtiyaç sahiplerine dokunan çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlar ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için hayırseverler ile gerçekleştirdiği dayanışma hareketiyle hazırladığı gıda kolilerini evlere teslim ediyor. Hazırlanan gıda kolilerinde pirinç, bulgur, mercimek, nohut, makarna, şehriye gibi bakliyat ürünlerinin yanında şeker, çay, salça, zeytin, un, yağ, reçel, tuz gibi temel gıda maddelerinden oluşan 15 farklı çeşitte toplam 10 kiloluk ürün bulunuyor. Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde hazırlanan koliler, araçlarla talepte bulunan sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlar ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim ediliyor.

HAYIRSEVER DESTEĞİYLE

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir yandan temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar ile ihtiyaç sahiplerine gıda noktasında destek olduklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yıldırım Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda bir yandan temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da sosyal yardımlaşma çalışmalarımızı arttırarak devam ediyoruz. Bu minvalde sadece 65 yaş üstü ve kronik hastalarımıza değil, ihtiyaç sahibi ailelerimize de yardım elimizi her daim uzatıyoruz. Sıcak yemek, gıda ve ekmek dağıtımı noktasında Yıldırımlı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olarak bütün hayırseverlerimizle iş birliği içerisinde hemşehrilerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz” dedi.

MİLLİ DAYANIŞMAYA KATKI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sorunlarını gidermeye gayret gösterdiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Biz de Yıldırım Belediyesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına ses veriyoruz. Sadece 65 yaş üstü ve kronik hastalarımız değil ihtiyaç sahibi tüm hemşehrilerimizin sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Sadece kuru gıda sağlama noktasında değil, evlerinde yemek yapamayan büyüklerimiz için aşevimiz hizmette. Her gün sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Yine büyüklerimizin diğer ihtiyaçlarını gidermeleri ve alışverişlerini yapma noktasında elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Biz bize yeteriz, biz Yıldırım’a yeteriz diyoruz. Bu uygulamadan istifade etmek isteyen ihtiyaç sahibi, 65 yaş ve üzerindeki büyüklerimiz ile kronik hastalığı bulunan hemşehrilerimizin, talep ve isteklerini ‘444 16 02’yi arayarak Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’mize iletmeleri yeterli olacaktır” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500