Advert

65 yaş ve üstü vatandaşlara uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı başarıda 65 yaş üstündekilerin evde kaldığı günlerin büyük rol oynadığını belirterek, "Çıkıp, biraz soluklanmak hakkınız. Kendinizi korumak için maske takmayı sakın ihmal etmeyin ve 1,5 metre sosyal mesafe kuralına mutlaka uyun" ifadelerini kullandı.

65 yaş ve üstü vatandaşlara uyarı

Koronavirüs salgınının Türkiye'de görülmesinin ardından en riskli grupta bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastaların sokağa çıkması yasaklanmıştı. Ancak haftalardır evden dışarı adımını atmayan ve psikolojik olarak olumsuz etkilenen yaşlı vatandaşlardan son günlerde yetkililere şikayet yağmaya başlamıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonları yaşlılara belirli saatlerde dışarı çıkma izni verişmişti.

"1.5 METRE MESAFE ÇOK ÖNEMLİ"

Bu hafta 16-19 Mayıs tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağında 65 yaş ve üstü vatandaşlar saat 12.00-18.00 saatlerinde dışarı çıkabilecek. 6 saatlik özgürlük öncesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan uyarı geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, koronavirüse karşı başarıda 65 yaş üstündekilerin evde kaldığı günlerin büyük rol oynadığını belirterek, "Koronavirüse karşı başarımızda, 65 YAŞ ÜSTÜ OLARAK, evde kaldığınız günlerin rolü büyük. Çıkıp, biraz soluklanmak hakkınız. Bugün saat 12.00-18.00 arası sokaklar sizin. Kendinizi korumak için MASKE takmayı sakın ihmal etmeyin. Ve 1,5 m SOSYAL MESAFE kuralına mutlaka uyun" ifadelerini kullandı. (yenisafak.com)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500