Advert

57 yıl sonra buluştular

Karacabey’de 1962 yılında ilk mezunlarını veren Atatürk İlkokulu, 57 yıl sonra ilk kez tüm mezunlarını düzenlenen etkinlikle bir araya getirdi. Okul bahçesinde gerçekleştirilen mezunlar buluşmasında okulun en eski öğretmenlerinden 95 yaşındaki Mustafa Balkanlı büyük ilgi görürken, okulun eski mezunlarından ünlü Ekonomi Profesörü Ufuk Akçiğit de dikkat çeken bir diğer isim oldu.

57 yıl sonra buluştular

Karacabey’de 1962 yılından bu yana eğitim öğretim hayatını sürdüren Atatürk İlkokulu, bu yıl ilk kez mezunlarını bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadı. Geçtiğimiz hafta sonu okul bahçesinde gerçekleştirilen buluşmaya Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in yanı sıra eski mezunlar ile okul öğretmenleri katıldı. Buluşmada, okulun 1962 yılındaki ilk mezunlarına hazırlanan hatıra madalyası takdim edildi. Okulun eski mezunlarından dünyaca ünlü Ekonomi Profesörü Ufuk Akçiğit buluşmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, etkinlikte emeği geçen okul aile birliğine, okul yöneticilerine ve katılım gösteren mezunlara teşekkür etti.

UNUTULMAZ HATIRALAR
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, böylesine güzel bir etkinlikte yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Buluşmaya katılan tüm mezunlara teşekkür ediyorum. Bu okulda eminim unutulmaz hatıralar yaşanmıştır” dedi. Özkan, konuşmasının ardından okulun en eski öğretmenlerinden 95 yaşındaki Mustafa Balkanlı ile sohbet etti. Atatürk İlkokulu Müdürü Şaban Vural ise “Buluşmamıza katılım gösteren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Böyle anlamlı bir etkinlikte bir arada olmak harika bir duygu. Umuyorum buluşmamız bundan sonra geleneksel bir hal alacak. Seneye daha fazla mezuna ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

KODLAMA ATÖLYESİ UFUK HOCA’DAN
Buluşmada bir konuşma yapan Prof. Ufuk Akçiğit de, eğitim hayatının en güzel yıllarını Atatürk İlkokulu’nda geçirdiğini kaydetti. Akçiğit, okula böyle bir vesile ile gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, okuldaki robotik kodlama ve akıl zeka oyunları atölyesinin tüm masraflarını üstleneceğini açıkladı. Akçiğit, ayrıca ek bina ihtiyaçlarını karşılama noktasında yardımcı olacağını ve okula yapılacak yeni binada yer alması planlanan kütüphanenin tüm masraflarını da kendisinin üstleneceği sözünü verdi. Davetliler daha sonra DJ Ali Toprak’ın nostaljik parçalarından oluşturduğu programla gönüllerince eğlendi. (Karacabey Belediyesi)

Karacabey Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500