Advert

27 Yıllık hasret yürek sızlatıyor yavrumu geri verin

27 yıl önce evinin önünde oynarken kaçırılan oğlunun elbiselerini koklayarak ağlayan anne, ölmeden önce oğlunu son kez görmek istiyor.

27 Yıllık hasret yürek sızlatıyor yavrumu geri verin

 

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde yaşayan Alaattin-Hüsne Almaz çiftinin çocukları Selçuk Almaz, 27 yıl önce 3 yaşındayken evin önünde oynadığı sırada kaçırıldı. Çocuklarını bir daha göremeyen aile çalmadık kapı bırakmadı ancak çocuklarının izine rastlayamadı. 27 yıl boyunca çocuklarının çıkıp geleceği günün umuduyla yaşayan ailenin acısı her gün biraz daha büyürken, çaresiz bekleyiş en çok da anne Hüsne Almaz’ı yordu. 27 yıl boyunca her gün oğlundan kalma 2 parça elbise, birkaç kare fotoğraf ve bir kırık oyuncağa bakarak ağlayan acılı anneye geçen yıl kanser teşhisi konuldu. Anne Hüsne Yılmaz’ın tek isteği ölmeden önce son bir kez oğlunu görebilmek. Oğlunun doğum gününden bir gün önce kaçırıldığını söyleyen anne Hüsne Almaz, çocuğunun elbisesindeki çamurun bile hala durduğunu söyledi.

‘OĞLUMUN İSMİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER’

Almaz, yıllar sonra birisinin kendisini aradığını ve oğlu hakkında bilgi verdiğini aktararak, “6 sene sonra bana bir telefon geldi. Kadının biri bana ‘Senin oğlunu kaçırdılar ve adını Fatih koydular. Elazığ, Elbistan ve Doğanşehir’de parklarda çalıştırıyorlar’ dedi. Kadına yalvardım ne istersen veririm yeter ki bana her şeyi anlat dedim ‘Ben söylersem başımı vururlar benim’ dedi. Ondan sonra biz aradık ama bulamadık” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500