Advert

2019’a Musikili veda

Hülya Dündar yönetimindeki Musikinin Sultanları Korosu, geleneksel hale getirdikleri yılsonu balosunda sergiledikleri performansla müzikseverleri mest etti.

2019’a Musikili veda

Talih YILMAZ

Ünlü şarkıcı Bedia Akartürk’ün onur konuğu olarak katılım sağladığı, Kültürpark Sadabat Sarayı'nda düzenlenen yemekli yılsonu balosunda Musikinin Sultanları Korosu müthiş bir performans sergiledi. Davetliler, Türk Sanat Müziği eşliğinde gece boyunca dans ederek ve değişik yöresel halk oyunları eşliğinde, gönüllerince eğlendiler. Musikinin Sultanları Korosu Başkanı Hülya Dündar ve onursal başkan Levent Atakol'un birlikte organizasyonunu gerçekleştirdiği baloya katılım oldukça fazlaydı. Başkan Hülya Dündar, şöyle konuştu: “Geleneksel hale getirdiğimiz yılsonu balosu gibi her sene yaklaşık 20 konser de yapmaktayız amacımız müziğin evrensel birleştirici gücünü insanlarımız ile paylaşmaktır. Koromuzda her kültürden ve çeşitli yaş grubunda insanları bir araya toplamayı başardık.”

FARKLI DİLLERDEN BİRÇOK İNSAN
“Şüphesiz ki müziğin evrensel birleştirici gücü küçümsenemeyecek kadar kuvvetlidir. Müzik; farklı kültürlerden, farklı dinlerden, farklı dillerden birçok insanı bir araya getirebilen mükemmel bir güçtür. İnsanlar arası iletişime böyle kuvvetli katkısı olan bir şeyi yapmak, bir şekilde müziğin içinde bulunmak aynı zamanda insanı sosyalleştirir. Müzikle birlikte sosyalleşen insan o esnada her şeyden uzaklaşır, anda kalır ve yaşamdan zevk alır. Güzel müzik, güzel düşünen, güzelliği arayan, güzel insanların işidir. Müziğin evrensel birleştirici gücü adına verilebilecek güzel bir örnek ise bilmediğiniz ya da daha önce hiç duymadığınız bir dilde yazılan şarkıyı dinlediğiniz zaman, şarkıdaki duyguyu hissedebiliyor olmanızdır. Duygusal bir müzik bizi duygulandırır, coşkulu bir müzik coşkulandırır, sözleri önemsizdir bu duyguyu hissetmek için. Bu da müziğin evrensel bir dil olduğunun kanıtıdır. Şeklinde konuşan Dündar Konserlerimize Tüm halkımız davetlidir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500